Çift monitörde yaşanabilecek sorunlar nelerdir?

73083

Hectopat
Merhaba, çift monitöre geçme planım var. sizden aldığım dönüşler olumlu olursa öğlen gidip almayı planlıyorum.
1. monitörümden oyun oynarken 2.den WhatsApp Web, film, dizi vs o şekilde kullanmayı düşünüyorum.

Sistemim:

AMD R5 3600.
Sapphire RX 5700XT.
G.Skill 16 GB RAM.

1. monitörüm ASUS VG249Q 144Hz.
2. alacağım monitör ise MSI Pro MP241 60Hz.

Sorularım şunlar:

1) Tahmini kaç FPS kaybım olur? (10, 15'i bulur mu?)
2) Windowed Borderless modda oynayacağım için V-Sync devre dışı kalıyor mu? Ya da performansını etkiliyor mu?
3) Herhangi bir durumda 2. monitör, 1. monitörü kendi Hz'sine çeker mi? (1.nin 2. yüzünden 60Hz düşmesi)
4) 2 monitör kullanımında bana problem çıkacaracak yaşadığınız herhangi bir problem var mı?

Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk başta söyliyim 3-4 yıl boyunca iki ekran kullandım tecrübelerime dayanarak söylicem.
1-Olmuyor
2-Bilgim yok
3-Görüntü ayarlarından ayarlarsan sorun olmaz
4-Hiçbir sorun yaşamadım tam tersine büyük konfor.

Tek problem ara sıra farenin yerini kaybetmek gibi küçük problemler. Sadece çerçeveler arası bazen kötü görüntü verebiliyor. Genelde tercihim ekranın birinden film izlerken diğerinden oyun oynamak oluyor. Film izlemek yada oyun oynamak gibi aktivitelerini 2 ekrana yaymak iyi bir fikir değil bana göre.

Doğru hatırlıyorsam oyundan yan pencereye geçince oyunu Alt + Tab şeklinde geriye atıyordu.

Ekran kartına binen yük az da olsa artar fakat bunu dert edeceğinizi pek sanmam. Sadece ısınma açısından normale göre biraz daha hızlı ısınabilir ki bunu da fan devirini biraz da olsa arttırarak çözebilirsiniz bu arada.

Hepinize teşekkür ederim, 2. monitörü aldım ve kullanmaya başladım. Gerçekten çok keyifli, oyun içerisindeykende 2. monitörü kullandığımda aşağıda atmıyor. Gerçekten büyük konformuş. Hatuna yazacağım diye Whatsapp web için alt+tab yapmaktan gına gelmişti 😁

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-11-16 at 22.45.32.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-16 at 22.45.32.jpeg
    152,8 KB · Görüntüleme: 43

Yeni konular

Geri
Yukarı