Çift Monitörü Hem Dahili Hem De Harici Ekran Kartında Kullanmak

Dülloz

Hectopat
Riot teknik desteğiyle konuştuğumda bu fotoğrafı atıp böyle yap dedi. Dediği gibi taktım Anakarta taktığım monitör görüntü vermiyor. Biraz araştırdım aynı anda ikisi görüntü vermez diyor çoğu kişi Riot destekteki adam ben kullanıyorum böyle diyor. Nasıl oluyor bu?

V9BHzY.png
sad.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartina takmayi denediniz mi? Farkli farkli goruntu alamamanizin sebebi ekran kartinin sisteme takilmasi veya islemcinizin grafik birimi olmamasi olabilir.

BIOS ayarlarından onboard GPU'yu ve harici GPU'yu 2 sini de birlikte çalıştıracak şekilde ayar var. Yalnız hiç iyi bir şey değil. İşlemcin ve RAM'in daha çok kullanılacak belki de ekran kartını besleyemeyecekler ve daha çok problem yaşayacaksın. Onun yerine dönüştürücü kullanıp ekran kartınıza takın diğer monitörü. Tabii 2 monitör de VGA girişliyse.

Onboard'ı ve harici kartı BIOS'tan ayarlayarak aynı anda çalışmalarını sağlayabilirsiniz, BIOS'unuz ne ise söylerseniz şuraya gireceksiniz şeklinde yönlendirebilirim ama neden harici karta takmıyorsunuz her ikisini de?

Benim yaşadığım problem oyundayken FPS Drop yemem. Şu an zaten ekran kartına takılı kullanıyorum çift monitörü.
Onboard'ı ve harici kartı BIOS'tan ayarlayarak aynı anda çalışmalarını sağlayabilirsiniz, BIOS'unuz ne ise söylerseniz şuraya gireceksiniz şeklinde yönlendirebilirim ama neden harici karta takmıyorsunuz her ikisini de?
Ana kartım ASUS B350
İşlemciniz nedir?
Ryzen 3 2200G

@Dülloz, VGA etkinleştirmek için öncelikle şunu yapmalısın.

Ben anlamadım. Dahili GPU devreye sokunca mı FPS düşüşü olmayacak? Tam tersine dahili GPU'yu kullanmaya başlarsan işlemci daha da ısınır ve FPS düşüşün artar. Kafanızda kendi fantezilerinize göre sistem ayarı yapmayın arkadaşlar. 2+2 4 eder.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı