Çiğ köftecilerin çiğ köftesi neden değişik?

mirac_34

Picopat
Makaleler
1
Evde yapılan çiğ köfteyi bilirisiniz. Bulgur vs vardır içinde. Ama bu Oses, Komagene gibi çiğ köftecilerin köfteleri çok değişik yapay bir şey gibi ancak tadı güzel. Sizce iç harcı ne ile yapılıyor bu çiğ köftenin? Ve sağlıklı mı?

Yok hocam ben görüntüden bahsediyorum.Böyle iğrenç gibi duruyor.
Hee bilmiyom. Antalya'da otururken böyle anca bi tanıdıktan yerdim çiğköfteyi. Diğer büyük markaların ki yenilmeyecek gibi geliyodu bana. Şuan keşke oraya ışınlanabilsem. Yediğim adam da zaten bunu yaparken görseniz yemezsiniz diyodu. Yumurta falan katıyomuş sanırım yaparken. Leziz geliyodu ama bana :D

Patates Püre'si kullanılıyor genelinde, kıvamı arttırmak ve rengini baharatlar veya renklendiriciler ile daha iyi tutturmak için.

Bence tadındaki değişiklik baharatından kaynaklı. Görüntü olarak yağından dolayı olabilir. İçine daha farklı bir şeyler koyma ihtimaline karşı ev yapımı tercihimdir.

Hee bilmiyom. Antalya'da otururken böyle anca bi tanıdıktan yerdim çiğköfteyi. Diğer büyük markaların ki yenilmeyecek gibi geliyodu bana. Şuan keşke oraya ışınlanabilsem. Yediğim adam da zaten bunu yaparken görseniz yemezsiniz diyodu. Yumurta falan katıyomuş sanırım yaparken. Leziz geliyodu ama bana :D
Size tavsiyem Ünlülerin Çiğköftecisi. Ankara'daysanız kurtuluşda var. Bir kere yiyin bir daha vazgeçemezsiniz. Herkes iceberg kullanırken bunlar kıvırcık kullanıyor. Diğer illerde varmı bilmiyorum ama.

Size tavsiyem Ünlülerin Çiğköftecisi. Ankara'daysanız kurtuluşda var. Bir kere yiyin bir daha vazgeçemezsiniz. Diğer illerde varmı bilmiyorum ama.
Kahramanamraş'da yaşıyorum kanka. Burda her yer fırın çok çiğköfteci görmedim.

Geri
Yukarı