Çıkan tırnağa ne olur?

INonOmpiontentI

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merdiven tutacağına ayağımın çarpması sonucunda tırnağım hafif kalktı. Bu gün iyice çıktı sadece dibinden tutuyor. Bende bez sarıp yarabandıyla bantladım. Şu an öyle duruyor. Bundan sonra ne olacak? Sağ ve sol tarafa deri kendiliğinden tutacak mı? Alttan yenisi geldiğinde üstekini atacak mı? Ya da bu çıkacak daha bir şey gelmeyecek mi? Bilen varsa cevaplasın lütfen. Sağ ayak baş parmağı. @Jira help.

Çıkartın zaten düşecek olsa tutamaz sargı :D.

Piskolojik olarak daha rahatım :D kalsın bari düşünce zaten belli eder kendini.
Benim de tırnağım kalkmıştı, belli bir süre sarıp yürümüştüm fakat sonradan deriyi tutmadığı ve çok sallandığı için kendim çekmiştim. Alttan gelen tırnak daha sağlam olmuştu.

Ne kadar sürede gelmişti yenisi?

Eğer yara kabuk bağlamadı ise pansuman yapın. Eğer yapamıyorsanız bir eczanede yaptırın. Yara kabuk bağlamaya başladıktan sonra sargıyı çözün. Oradan kendisi kabuğu kaldıra kaldıra gider. Ayrıca yeni gördüm kopmamış. Eğer çok kalktıysa bir tırnak makası yardımı ile kesseniz iyi olur. Ben yüzük parmağımın tırnağını dipten koparmıştım.

Sizin ne kadar kalktı bilmem ama dediğim gibi dipten koptu ve yaklaşık 1, 5 ayda yenisi çıktı. Kabuk başladıktan sonra fazla hissetmiyorsunuz açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı