Cildiye doktorunun yeterli muayene yapmaması

Eren.exe

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar. Alt bölgemde uzun süredir kaşıntı var hatta bu kaşıntı bazen geceleri bile uyutmuyordu. Bir türlü randevu alamadığımız için cildiyeye gidemiyordum. Sonra özel hastaneye gitmeye karar verdik. Mutluydum ya kurtulacağımı sanıyordum. Neyse işte doktora gittik doktor sadece gözüyle baktı dediğim gibi ışığın altında sadece gözü ile baktı ve bakar bakmaz bir şey yok dedi. Tabi biz anlamadık şimdi aylardır çektiğim bu kaşıntının niye olduğunu, doktor stresten oluyordur bir şey yok dedi tekrar sonrasında ben bu kaşıntı için krem kullanıyordum o kremi de aile hekimi yazdı aslında (cildiyeye bir turlu sıra alamadığımız için önce aile hekimine gitmiştik). Onu söyledim işte doktora o kremi sürdüğüm zaman kaşıntı gidiyor diye doktor bana o kremi sürmememi zarar vereceğini söyledi ve kendisi 2 tane krem yazdı. Doktora gittiğimiz günden beridir kaşıntı yoktu o yüzden o kremleri kullanmadım çünkü doktor kaşıntı olduğu zaman kullan demişti ancak bugün kaşıntı olmaya başladı yine. Yani dostlar siz ne düşünüyorsunuz? Ben doktorun sadece gözüyle bakıp bir şeyin yok demesini mantıklı bulmadım, sebebi ise mesela uyuz denen illeti göz ile göremez ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alt bölgeden kasıt "makat, kasık" ise genelde mantar oluşur. Doktorun gözü ile muayenesi aslında bu bölge için aslında oldukça yeterlidir. Tekrar kaşıntı oluşmaya başladıysa aynı doktora tekrar muayene olmanızı tavsiye ederim.

Alt bölgeden kasıt "makat, kasık" ise genelde mantar oluşur. Doktorun gözü ile muayenesi aslında bu bölge için aslında oldukça yeterlidir. Tekrar kaşıntı oluşmaya başladıysa aynı doktora tekrar muayene olmanızı tavsiye ederim.
Hocam aslında bende mantar diye düşünüyorum çünkü nemli kaldığı zaman oluyor bu yani uyuz falan olsaydı ben dediğim gibi uzun süredir çekiyorum bu kaşıntıyı uyuzun çoktan yayılması gerekirdi de bilemiyorum ginede nedense doktorun muayenesini yetersiz buldum mantar olma ihtimalini bile göz önüne almadı gibi geldi direk stresten oluyor dedi.

Hocam aslında bende mantar diye düşünüyorum çünkü nemli kaldığı zaman oluyor bu yani uyuz falan olsaydı ben dediğim gibi uzun süredir çekiyorum bu kaşıntıyı uyuzun çoktan yayılması gerekirdi de bilemiyorum ginede nedense doktorun muayenesini yetersiz buldum mantar olma ihtimalini bile göz önüne almadı gibi geldi direk stresten oluyor dedi.

Mantarlar da çoğalır. Kızarıklık var mı? İnceleyebiliyor musunuz? Dermifin+Terbisil kullanılabilir eğer mantar ise fakat tekrardan "aynı doktorunuza" görünmenizi tavsiye ederim. Eğer ki tekrardan muayene sonunda memnun kalmazsanız doktorunuzu değiştirebilirsiniz.

Kasık mantarı olmuş olabilirsiniz. Cildiye doktorunuza görünün eğer görünemiyorsanız eczacınıza söyleyebilirsiniz.

Dermifin + Terbisil kullanılabilir.
Hocam aslında kaşınan ve tahriş olan tek şey kasıklar değil testislerin olduğu bölge özellikle çok kaşınıyor hatta zaten kasıklarım sıcaktan dolayı kaşınıyor muhtamelen ama diğer bölge neden kaşınıyor anlamıyorum cildiye doktoruna da kasığı değil de diğer bölgeyi söylemiştim kaşıntı olduğu zaman Hamazinc yada Kalmosan sürdüğüm zaman 1 dakika içerisinde kaşıntı gidiyor bunu doktora da söyledim kullanma dedi neden dedim kullanırsan kullan o zaman demeye başladı biraz ters biriydi.

Hocam aslında kaşınan ve tahriş olan tek şey kasıklar değil testislerin olduğu bölge özellikle çok kaşınıyor hatta zaten kasıklarım sıcaktan dolayı kaşınıyor muhtamelen ama diğer bölge neden kaşınıyor anlamıyorum cildiye doktoruna da kasığı değil de diğer bölgeyi söylemiştim kaşıntı olduğu zaman Hamazinc yada Kalmosan sürdüğüm zaman 1 dakika içerisinde kaşıntı gidiyor bunu doktora da söyledim kullanma dedi neden dedim kullanırsan kullan o zaman demeye başladı biraz ters biriydi.

Doktorunuzu değiştirin. Mantar sorunu çözülmez ise iz kalabilir ayrıca mantar sorunu süreç ile çözülür, birkaç ay sürecektir. Sizinki galiba biraz ilerlemiş dediğim gibi farklı doktora muayene olun.

Geri
Yukarı