Cilt bakımı nasıl yapılmalı?

Hocam, merhaba tekrardan.

Önerdiginiz ürünlerin yüz beyazlatıcı ve tonik hariç olanını aldım. Güneş kremi henüz alamadım :( Evde Dr. C. Tuna olan bir tonikle kullanıyorum. Pek yakmıyor ama? İyi bir ürün mü kötü mü anlamadım.

Neyse, jel çok başarılı gayet güzel yüzümü temizliyor falan da, en son sürdüğüm nemlendiriciyi süresim gelmiyor artık pek. Çünkü yüzüm yağlı gözüküyor. Ne diyorsunuz bu duruma?

Muhtemelen biraz fazla sürüyorsunuz o yüzden. Nohut tanesinin bile çeyreği kadar sürmek gerek. İlk başlarda bende biraz fazla sürüyordum birkaç hafta kullanmamıştım yağlı gözüküyor diye. Sonra küçücük sürmeye başladım. Öğrendim ki böyle sürmek gerekiyormuş. Kısacası yağsız gözükene kadar küçük sürün. İlk dakikalar yağlı gözükmesi normal, eğer 5 dakikadan uzun bir süre öyle gözüküyorsa daha az sürün.

Merhaba hocam, çok yüksek ihtimalle cildiniz benim gibi yağlı bir cilt tipi.
Size kendi kullandığım ürünlerden önerebilirim, saatlerce tek tek yorumlara bakarak araştırmıştım neredeyse hepsi fiyatına göre en iyi ürünler. Nasıl kullanacağınız konusunda sırayla yazacağım. Bu arada cilt bakımı yapacak vaktiniz olmadığı günlerde şöyle bir taktik önereceğim, attığım yüz yıkama jeliyle yüzünüzü 60 saniye boyunca yıkayacaksınız.
Bu yöntemi deneyen kişiler günlük olarak cilt bakımı yapmamasına rağmen 5 ayda siyah noktaları ve sivilceleri yok olmuş. Bende 2 hafta önce görmüştüm, cilt bakımı yapacak vaktim olmadığı zaman yapıyorum. Unutmayın cilt bakımı her zaman iyidir, yaşlansanız bile genç görünmenizi sağlar.

Cilt rengi konusuna gelirsek, muhtemelen yüzünüz elinizden daha fazla güneş görüyor.
Cilt bakımından sonra güneş kremi uygulayabilirsiniz, onun haricinde bir ürün görmüştüm yüz rengini açıyordu. Yorumlara göz attığımda neredeyse herkes işe yaradığını söylemiş, bakabilirsiniz. Aşağıya bıraktım ürünü ama çok bilgi sahibi değilim siz yine de göz atın.

İlk olarak tabii ki sivilce karşıtı yüz temizleme jeli, yağlı bir cilde sahip olduğunuz için sivilce karşıtı olma özelliği çok daha işe yarıyor. Islak yüzünüze masaj yaparak uygulayıp durulayacaksınız yani bildiğiniz yüzünüzü yıkayacaksınız. Hazır Amazon'da indirimdeymiş ben 30 liraya almıştım, zaten diğer sitelerde de 30 lira civarında. Kaçırmayın derim:

İkinci olarak fresh bir peeling. Bunu gündelik olarak kullanabilirsiniz, amacı siyah nokta değil fakat yüzü arındırıp parlatıyor. Dairesel hareketlerle yüzünüzün her tarafına nazikçe masaj yaparak uygulayacaksınız. Fakat ek olarak siyah nokta için olanını da atın derseniz aşağıya bırakıyorum. Çok güzel bir ürün, bana biri önermişti işe yarıyor diye, bende aldım gerçekten güzel etki ediyor. Ama onu her gün değil haftada 3-4 kere kullansanız yeterli oluyor.

Cildiniz arındıktan sonra temizleyici bir tonik, toniği kullanırken disk pamukla kullanmanız gerekiyor. Önerim 2 disk pamuğa damlatıp iki elinizle göz çevrenizden uzak bir şekilde dairesel hareketlerle masaj yapmanız. Tek pamukla da yapabilirsiniz size kalmış. Ben birkaç ay önce 32 TL'ye almıştım maalesef her yerde zamlanmış. İsterseniz Gratis'e falan bakabilirsiniz ama sanmıyorum daha ucuz olacağını. Pamuğu istediğiniz yerden alabilirsiniz ama yine de atayım, (eğer Amazon'dan alırsanız ve Prime üyesiyseniz 10 ürüne %10, 5 ürüne %5 indirim yapıyor daha uyguna gelir ürünler. Hem de pamuk diğer yerlere göre daha uygun burada.)

Yüzünüz tamamen temizlenince bir nemlendirici, yağlı bir cilde sahip olduğunuz için yine sivilce karşıtı olması çok yararlı bir özellik. Elinize nohut tanesinden küçük sıkıp yüzünüze masaj yapacaksınız.

Evet cilt bakım rutininizin sonu. Yüzünüzü güneşten korumak için güneş kremi tabii ki.
Uzun süreli kullanımda güneşten koruduğu için yüz renginizi de açacaktır. Ben şahsen yves Rocher'nin güneş kremini kullanıyorum, fakat biraz fiyatı tuzlu oluyor. Annem sağ olsun 20 yıllık müşteri olduğu için çoğu zaman tüm ürünlere %30 indirim kampanyası oluyor hemen kapıyorum bir şeyler :D. Yanında da şampuan hediyesi falan geliyor çok yararlı oluyor benim için. Neyse konumuza gelecek olursak güneş kremi konusunda tek markadan aldığım için diğer ürünleri hiç bilmiyorum. Yanlış öneri yapabilirim o yüzden siz Trendyol'a girip en çok değerlendirilenler sıralamasıyla yorumları okuyarak bir tanesini alın. Yukarıdaten rengi açıcı bir üründen bahsetmiştim, lekede de işe yarıyormuş bakabilirsiniz:

Evet cilt bakım ürünlerinin sonuna geldik. Ben bütçenizi bilmediğim için direkt önerdim, ama emin olun fiyatına göre çok iyi ürünler. Amazon'dan alırsanız toplu olarak indirim oluyor, bayağı yararlanırsınız. Eğer hepsini alamazsanız, tonik, yüz temizleme jeli ve peeling alarak başlayabilirsiniz. Hem de bu ürünler aylar boyu kullanım olduğu için parasını hak ediyor, ve merak etmeyin kolay kolay bitmiyor. Cilt bakımını hayatımıza sokmak cildimiz için en iyi kararlardan birisi olur. İleride sivilceli, lekeli, kırışık veya yaşlı gözüken bir cilde sahip olmak istemeyiz. Başka bir sorunuz varsa sorabilirsiniz, yardımcı olurum.

Hocam bu ürünleri her gün mü süreceğiz yoksa haftada 1 kez falan mı?

İlk olarak tabii ki sivilce karşıtı yüz temizleme jeli, yağlı bir cilde sahip olduğunuz için sivilce karşıtı olma özelliği çok daha işe yarıyor. Islak yüzünüze masaj yaparak uygulayıp durulayacaksınız yani bildiğiniz yüzünüzü yıkayacaksınız. Hazır amazonda indirimdeymiş ben 30 liraya almıştım, zaten diğer sitelerde de 30 lira civarında. Kaçırmayın derim:

Garnier ve Nivea Men Deep Dimension güzel ama bir tık fazla kurutuyor. Neutrogena yüz temizleme jelini denemeyi düşünüyorum. Aslında en hızlı bakım Dove Beauty Cream Bar ile oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı