Çin Malı 7.1 vs RİG 400 vs Corsair HS50

Oktay Topraklı

Hectopat
Daha fazla  
Uzun süredir bu kısmı takip etmekteyim ve bir kulaklık arayışı içindeyim. 7.1 İstediğim için uzun süredir Gamepower James Donkey Rampage gibi markaların Medusa, Luna, 710, SN RW 1 gibi modellerin arasında seçim arefesindeydim. Bu forumda uzun süredir konuları takip ediyorum ve arkadaşlar Çin malı bu ürünlerin kalitesiz 7.1'in kandırmaca ve parasını hak etmediklerini arkasından da HS50 RİG 400 RİG 505 Lava yı tavsiye ediyorlar. Aynı zamanda forumda Cloud 2 gibi kaliteli bir kulaklığın bile 7.1 i kapatılınca daha iyi ses kasıldığından bahsedenler olmuş ben de 7.1 in gereksiz olduğunu düşünmeye başladım.
Sadede gelecek olursak arkadaşlar ben YouTube kanalımda Fortnite oynuyorum yani ses kasmak çok önemli, aynı zamanda mikrofonun kaliteli olması da benim için önemli bir unsur. Bunların arkasından tabii ki yayınlarda videolarda kulaklığın hoş görünmesi de önemli. Sizler bana hangi kulaklığı nedeniyle birlikte önerirseniz çok sevinirim. En F/P ürün sizce hangisi ya da F/P oranı daha yüksek bir kulaklık varsa tavsiye ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yayın yapıyorsanız fiyatına göre mikrofonu çok iyi olan Corsair HS50 almanız en iyisi olur.
Hocam çok teşekkürler sorumun ardından şimdiye kadar elimden geldiğince yabancı kaynaklardan araştırmalarım sonucunda sanırım RİG 400'ün mikrofonu HS50'den daha iyi, size de şöyle iletmek isterim.. Mikrofonu aktif olarak videolarda kullanacağım için biraz dert ediyorum.
Bu arada indirimi görünce 266 tl ye bu mikrofon testlerinden önce şu siteden sipariş geçtim. Beğenmezsem iade yapabilirim diye düşünüyorum ama emin değilim maalesef.
Aklımda çin malı kulaklıklar kalmadı HS50 ve RİG400 arasında kaldım mikrofon benim için çok önemli kanalımda kullanmak için. İşin ilginci yurt dışında bu iki kulaklıkda 50 Dolardan satışa sunulmuş sanırım ama bizim ülkemizde Corsair epey pahalı. Ve öte yandan HS50 Birçok sevdiğimiz HyperX Logitech Sennheiser gibi markalarla karşılaştırılmaya sokulmuş fakat RİG400 ü o kadar göremedim.
Bu arada RİG400 incelemesi için @muzan ve @iZwicky e teşekkürler. Onlar dışında video olarak inceledikleri halde Mikrofon testine yer veren olmamış, sağolsun arkadaşlar güzelce yorumlamış.

YouTube yapılan testlere göre bana Corsair HS50 daha iyi gelmişti ama yapılan testler aynı şekilde yapılmadığı için anlamadım sanırım attığınız test için teşekkür ederim 😥
Test aynı koşullarda yapıldığı için daha kesin sonuç alınabilmiş.
@Oktay Topraklı Outlet ürün almışsınız iptal edin bence.

YouTube yapılan testlere göre bana Corsair HS50 daha iyi gelmişti ama yapılan testler aynı şekilde yapılmadığı için anlamadım sanırım attığınız test için teşekkür ederim 😥
Test aynı koşullarda yapıldığı için daha kesin sonuç alınabilmiş.
@Oktay Topraklı Outlet ürün almışsınız iptal edin bence.
Evet attığım testte özellikle yabancı kaynaktaki test beni çok şaşırttı. Epey fark var sanki. O da aynı anda aynı ortamda yapmadığı için emin olamıyorum. Keşke direk karşılaştıran birileri olsaydı. Direk elime gelip denemeden emin olamıyoruz maalesef. Ne demek ben teşekkür ederim. Outlet olması sizce sorun olur mu kargoya verildi görünüyor. İade konusunda sorun teşkil eder mi? Bazen arkadaşlar birkaç seçeneği birden alıp beğenmediklerini iade ediyorlar ama. Keşke RİG 400 ve HS50 yi deneyimleme şansım olsaydı. Ya da 2 sinide kullanan bir arkadaş.

Outlet rafta durmuş, hasarlı olup tamir edilmiş vb.
Hasarlı olup tamir edilmesi aklıma gelmemişti. Şuan kargoda siparişi iptal seçeneği değil de ürün iadesi görünüyor site üzerinde. 280 tl ye zaten Sıfır olanı var, tamir edilme konusu rahatsız etti açıkcası. Ne yapmak lazım sizce? Kargoyu direk almamalı mı yoksa teslim alıp kontrol edip ona göre mi yol izlemeliyim :/

Zaten koşulsuz 14 gün iade hakkı var hiç bir şeyi açmadan geri gönderin bence.

Kulaklık 200 TL civarı olsa kullanılabir derdim ama arada sıfırı ile 10-20 TL fark var.
Evet bende aynı şekilde düşünüyorum riske gerek yok, bazı firmalar iade alırken sorun yaşatıyor. N11 müşteri Hizmetleri ile konuştum bana da kuryeden teslim almamamı ve iade talep etmemi söylediler. Aldıktan sonra kutu açılması ambalaj açılmasından sonra incelemeye gönderdiklerinden bahsetti. Elektronik ürünlerde böyle bir yasayı attı vs. riske gerek yok dedim bende kendimce.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı