Cinebench R15 Test Sonuçlarınız...

• Konuyu başlatan SypeR
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 91
  • Görüntüleme 20B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet. Dedim bugün test edeyim sistemi. Bende Cinebench ile teste bir geçireyim dedim :D Buyurun sonuçlar. Ve verdiğim indirme bağlantısından herkes indirsin ve yaptığı testi koysun. Ana mesajı düzenleyerek herkesin sonuçlarını da listelemiş olacağım.

İndirme linki: http://http.maxon.net/pub/benchmarks/CINEBENCH_R15.zip

Benim sistemin test sonucu:

29 Ocak 2014
2b5x.png

30 Ocak 2015
guncel_R15_test.jpg

Diğer üyelerimizin kullandıkları sistemlerin testleri:
dosh dedi:

Belirlenemeyen dedi:

Tunç Sağnak dedi:

oknbzk dedi:

XtremeUP dedi:

CanFakedead dedi:

Oğuzhan Yıldırım dedi:

BlurTM dedi:

er36po dedi:

mcakal dedi:

armogetroit dedi:

redblack dedi:

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonuçlarda OpenGL testinde GTX 970 1070'ten daha yüksek skor vermiş. Benim testimde 1070 143.3 verdi.

Bu da benim sonuc.

2.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
i7 6700K rekoru bende sanırım, bırakıp kaçıyorum.

4.9 GHz ve 1.5 V sabit voltaj, Cache Ratio 48x ile sonuç bu şekilde;

cinebench.JPG

i7 8700 K alırken, ''Yapma'', ''O kadar para verme.'' dediler :)) Ama sonuç, performanstan çok memnunum. Ekran kartım şu an olmadığından FPS düşük çıktı...

NOT: Turbo Boost kapalı, OC yok...

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    68,5 KB · Görüntüleme: 189
Uzun bi' ara olmuş konu açılalı 🙂. Bu da benimki. Eski konularımda yaptığım testlerden biri. Şuan maalesef disk olmadığı için yapamadım. Bu yüzden FPS testi de yok.

1.png

Bu da benden. Aslında değerler kötü çıktı ama aklımda başka bir soru daha var: 2 yıldır orjinal Windows 10 Pro kullanmama rağmen hem CineBench'te hem de CPU-Z'de neden OS'em Windows 8 gözüküyor? 🤔

cine.jpg

neden OS'em Windows 8 gözüküyor? 🤔
Windows 8 ile gelen güncellenmiş DOS altyapısı üzerine kurulduğu için Windows 8 olarak görüyor. Eski işletim sistemi algılama yöntemlerinin hepsi Windows 10'u Windows 8 olarak tanımlayabiliyorlar. O yüzden bazı sürücü kurulum paketlerinde de eğer içerisinde Windows 8 paketi yerine 8.1 paketi varsa işletim sistemini 8.1 görmediği için kurmuyor.

2 yıldır orjinal Windows 10 Pro kullanmama rağmen hem CineBench'te hem de CPU-Z'de neden OS'em Windows 8 gözüküyor?
R20 versiyonunu kurmanız gerekiyor. Microsoft Store üzerinden edinebilirsiniz.

cinebench.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı