Cinebench testinde işlemci frekansı sabitleniyor

andrea is god

Hectopat
Ryzen 5 5600 işlemcimde bugün test yapmayı denerken 10800 puan aldım herhangi bir overclock falan kullanmıyorum normal olarak 12K civarı aldığını öğrendim. Testi yaparken fark ettiğim bir şey var işlemci hızı frekansı sabit kalıyor oyunlarda 4.50'ye kadar çıkan işlemci 3.70i test esnasında geçmiyor ve ısınmıyor sadece kullanımı 100% bu bir sorun teşkil eder mi acaba?

Ryzen 5 5600 işlemcimde bugün test yapmayı denerken 10800 puan aldım herhangi bir overclock falan kullanmıyorum normal olarak 12K civarı aldığını öğrendim. Testi yaparken fark ettiğim bir şey var işlemci hızı frekansı sabit kalıyor oyunlarda 4.50'ye kadar çıkan işlemci 3.70i test esnasında geçmiyor ve ısınmıyor sadece kullanımı 100% bu bir sorun teşkil eder mi acaba?

Bazı anakartlarda Cinebench testi için miydi bir ayar var onu açınca daha fazla puan alıyorsun muhtemelen sizde kapalı ve o yüzden CPU Boost hızına girmedi. Oyunlarda 4.5 görüyorsanız sıkıntı yok. Aynı işlemciyi bende kullanıyorum çünkü

Bazı anakartlarda Cinebench testi için miydi bir ayar var onu açınca daha fazla puan alıyorsun muhtemelen sizde kapalı ve o yüzden CPU Boost hızına girmedi. Oyunlarda 4.5 görüyorsanız sıkıntı yok. Aynı işlemciyi bende kullanıyorum çünkü.

Teşekkür ederim peki o dediğiniz ayar hakkında bir bilginiz var mıdır?

Overclocklu haliyle 11.800 aldım 12000 değildir o.

Geri
Yukarı