Çözüldü Cinebench testinde R5 5600 hiç ısınmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Vitaesmourte

Centipat
İşlemcim, düşük performans veriyor. Testlerde işlemcim ısınmıyor bile. Boşta 35 derece yükteyken 45 dereceyi geçmiyor. Normalde düşük hız her zaman iyidir fakat performans alamıyorum. Overclock ile bu sorunu çözebiliyorum fakat overclock yapmak istemiyorum. İşlemcim olması gerekenden çok daha düşük puan alıyor. Yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
CPU-Z skoru: 4000.
Cinebench skoru: 9319.

BIOS üzerinden PBO'yu Auto mode olarak ayarlayıp yeniden test edin.

Size çok teşekkür ederim sorun çözüldü yapacağım lakin son bir şey danışacagım size, normalde bu işlemcinin multicore MHz değeri olması gereken 4200. fakat bu ayardan sonra 4450 MHz de çalışıyor. Singlecore değerinde 6 çekirdek çalışıyor :/
Stok soğutucu kullanmıyorum ve sıcaklık değerim 56 derece bu normal diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Size çok teşekkür ederim sorun çözüldü yapacağım lakin son bir şey danışacagım size, normalde bu işlemcinin multicore MHz değeri olması gereken 4200. fakat bu ayardan sonra 4450 MHz de çalışıyor. Singlecore değerinde 6 çekirdek çalışıyor :/
Stok soğutucu kullanmıyorum ve sıcaklık değerim 56 derece bu normal diye düşünüyorum.
Hocam işlemcinin base clock değeri 3.5GHz boost clock değeri 4.4GHz. Aynı işlemciyi kullanıyorum herhangi bir problem yok. AMD'nin sitesinde yazıyor linki Şuraya bırakıyorum. Bu arada kullandığınız soğutucu nedir ?

Hocam işlemcinin base clock değeri 3.5GHz boost clock değeri 4.4GHz. Aynı işlemciyi kullanıyorum he

rhangi bir problem yok. AMD'nin sitesinde yazıyor linki Şuraya bırakıyorum. Bu arada kullandığınız soğutucu nedir ?

Hocam işlemcinin base clock değeri 3.5GHz boost clock değeri 4.4GHz. Aynı işlemciyi kullanıyorum herhangi bir problem yok. AMD'nin sitesinde yazıyor linki Şuraya bırakıyorum. Bu arada kullandığınız soğutucu nedir ?
Dark Freezer x128 Tekrar teşekkür ederim =))

Geri
Yukarı