Çingeneler bana sataşıyorlar

Silahın Namlusu

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GeForce GTX 1050 Ti, Ryzen 5 Pro 4650g 8 GB RAM (single channel) 2400 Mhz, B450M Pro M2 Max 480 GB SSD
Bu olayı 3 kez yaşadım. En son yaşadığım anı anlatayım ben bir arkadaşımla eve gidiyorduk, bilgisayarla falan uğraşacaktık fakat ara sokakta eve doğru giderken 4 tane çocuk elinde sopalar falan bizi köşeye çektiler. Beni sopayla tehdit ediyordu, kaçarsan vururum kafana gibi şeyler söylüyordu. Arkadaşımın telefonunu çaldılar ama şifresi olduğu için arkadaşımı da tehdit ettiler, şifresini söyle yoksa sopayla mahvederiz seni diye. Arkadaşım bir şekilde telefonunu aldı ama ben göremedim çünkü benimle de uğraşıyorlardı, bir anda sayıları 4'ten 7'ye yükseldi ve benim gözlüğü alıp çöpe attılar. Cüzdanım vardı çalmaya çalıştılar, bıktım ben bunlardan polise bildirdik o. Nları buldular ama serbest bırakıldılar ve hiçbir şey yapılmadı, ne yapmamız gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bireysel silahlanma zorunlu bu ülkeye. Yanınızda kesici alet taşıyın. Göz korkutma amaçlı.

Vallahi tek çare o gibi adım atmaya korkuyorum artık.

Ayrımcılık veya ırkçılık yapmayı ne kadar sevmesem de bu kişiler hep böyle. Eğer polis serbest bıraktıysa zaten başka yapılacak bir şey yok gibi. Hiç tek gezmezler.

Gerçekten bir anda sayıları çoğalıyor ne yapacağımı bilemiyorum karşılık göstersem çok kötü olacağını biliyorum.

Vallahi tek çare o gibi adım atmaya korkuyorum artık.

Gerçekten bir anda sayıları çoğalıyor ne yapacağımı bilemiyorum karşılık göstersem çok kötü olacağını biliyorum.

Muşta alabilirsin, biber gazı alabilirsin, ayrıca Muay Thai veya Brazilian Jiu Jitsu eğitimi alabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bireysel silahlanma zorunlu bu ülkeye. Yanınızda kesici alet taşıyın. Göz korkutma amaçlı.
Bu tip konuları inanılmaz saçma ve riskli bulurum ama böyle bi durumda konu "Meşru Müdafaa" ya dönecektir. İnsani iç güdüdür bu, hayatta kalmak için herşey meşrudur. Mülteciler tarafından öldürülen özellikle çocuklar görmekten bıktım. @Silahın Namlusu sizin konunuzda ise kendinizi savunacak herhangi bir eşya alın, illede kesici delici olmasına gerek yok. Herhangi bir zarar verici alet taşıyabilirsiniz yanınızda, ancak unutmayın, zorunda olmadıkça çıkarmayın dahi.

biber gazı alabilirsin.
Biber gazı güzel fikirmiş, taşıması yasal diye biliyorum.

Arkadaşların dediği doğru hocam malesef. O insanlara karşı emanet şart gibi.
Bizimde çevrede var bi iki çingenge. Geçen bizim otoparkın önünde birşeyin kutusunu açıyordum. Geldi ben çingeneyim lan dedi biri, evin içine felan girmeye çalışınca bir iki kavga ettik kaçmaya çalıştı. Abisini çağırırsa bakcaz çaresine.

Geri
Yukarı