Çinko Ve Balık Yağı Hapı

1Gülhan1

Kilopat
Daha fazla  
Ben yanlış hatırlamıyorsam B12 eksikliğinden sebep çinko içiyordum. Doktor çinko için her zaman içebilirsin dediğini hatırlıyorum. Bende uzun süredir her gün bu 50mg olarak satılan çinko ilacını ve balık yağı hapını kullandım. Bir gün ilaçlar bitti. Sağlık ocağında yazdırırken doktor neden sürekli içtiğimi söyledi. Ben de hiç dedim. Sağlık için iyiymiş bende içiyorum her gün. Bana zararlı fazlası zararlı olduğunu söyledim. Bana bir 3 4 ay bırak dedi. Zaten uzun zamandır içiyorsun. Bugün bıraktığım ilaçları gördüm. Bu konuyu bilen biri var mı? İnternette 15 mg fazlası zararlı diyen var. Sonra her gün kullanmak idealdir diyen var. Neye bağlanacak bu konu? Araştırmış ve sonucunu bulmuş biri var mıdır? :)

Kullandığın ilaç Zinxx miydi ?
ondan bende bir kutu bitirmiştim doktor yazmıştı öyle bir zararını görmedim balık yağıyla beraber atıyordum zarar vermediler çok şükür
şimdi senin soruna gelirsek vucudumuz zaten fazla alınan minarelleri vitaminleri idrar ile dışarı atıyor tek sorun böbreğin zorlanması o kadar bence ara ara için 3 ay balık yağı sadece sonraki 3 ay çinko sadece hem içiniz rahat eder hemde böbrekleriniz

Balık yağı her gün kullanabilirsin ben de kullanıyorum ama Çinkoyu anlayamadım. Çinko ve B12 et, tavuk, balık ve yumurta da bulunan bir şey neden bunları yemek yerine hap kullanıyorsun ki?

Çinko, bakır antagonistidir. Yüksek dozlarda uzun süre kullanmanızın böyle bir tehlikeli yanı var.

Ayrıca yerinizde olsam çinkoyu yemekten almak yerine besin desteklerine yönelmezdim. Nispeten kaliteli formları bile - Zinc picolinate, gluconate - göz ardı edilemeyecek miktarlarda cıva içeriyor. Ki sizin kullandığınız muhtemelen zinc oxide olacak ki, en fazla cıva içeren form odur.

Çinko, bakır antagonistidir. Yüksek dozlarda uzun süre kullanmanızın böyle bir tehlikeli yanı var.

Ayrıca yerinizde olsam çinkoyu yemekten almak yerine besin desteklerine yönelmezdim. Nispeten kaliteli formları bile - Zinc picolinate, gluconate - göz ardı edilemeyecek miktarlarda cıva içeriyor. Ki sizin kullandığınız muhtemelen zinc oxide olacak ki, en fazla cıva içeren form odur.
Dostum arkadaş zaten besinlere yönelmeyi tercih etti benim yazımdan sonra. ^^

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı