Zeka Gelişimi İçin Balık Yağı

Plugged10

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar grill yağı ve omega 3 arasında kaldım. TEOG sınavım için ders çalışmadan önce almayı düşünüyorum. Grill yağı 89 TL Omega 3 balık yağı 59 TL. Ders çalışma konsantrasyonu ve akılda kalıcılığını arttırmak için grill yağı mı omega 3 balık yağı mı ? Çünkü omega 3 değerleri omega 3 balık yağında daha fazla. Zeka ve ders çalışma verimi için hangisi daha olumludur ?

Bu tarz bir soruyu ilk kez duydum ve biraz saçma geldi açıkçası. Yaşın ufak yanlış anlamış olabilirsin bunlar öyle tek seferlik kullanımda sana müthiş bir hafıza verecek besinler değil. Ayrıca genelde destek amaçlı sıkıntı yaşayan insanlar için tercih edilir. İlle alacağım diyorsan bir doktora danış en doğru bilgiyi sana o verecektir.

Bu tarz bir soruyu ilk kez duydum ve biraz saçma geldi açıkçası. Yaşın ufak yanlış anlamış olabilirsin bunlar öyle tek seferlik kullanımda sana müthiş bir hafıza verecek besinler değil. Ayrıca genelde destek amaçlı sıkıntı yaşayan insanlar için tercih edilir. İlle alacağım diyorsan bir doktora danış en doğru bilgiyi sana o verecektir.
Ben direk Alınca yüz yüz yüz yüz beklemiyorum karne ortalamam 100 üzerinden 93 fakat ders çalışırken daha çok verim almak için kullanmak istiyorum. Beni dersleri berbat olup bir hapla 100 lere çıkıcak biri zannetmeyin. Notlarım çok iyi amacım verimi arttırmakta.

Omega3 yalnızca balıktan alınabilen bir şey değil, bazı sebze ve yemiş tarzı yiyeceklerden de kolaylıkla elde edilebilen bir vitamin.
Eğer hiç balık tüketmiyorsan kapsül şeklinde satılan yağlardan alabilirsin, haftada 2 tane alman yeterlidir. Ancak bazı durumlarda yan etkileri de görülebilir, iyi araştır, bir eczacıya danış ondan sonra al.

Ben SHİFFA HOME OMEGA3 isimli bir ürün kullanıyorum, Hepsiburada.com'dan yeni sipariş ettim. Memnunum, öneririm.

Omega3 yalnızca balıktan alınabilen bir şey değil, bazı sebze ve yemiş tarzı yiyeceklerden de kolaylıkla elde edilebilen bir vitamin.
Eğer hiç balık tüketmiyorsan kapsül şeklinde satılan yağlardan alabilirsin, haftada 2 tane alman yeterlidir. Ancak bazı durumlarda yan etkileri de görülebilir, iyi araştır, bir eczacıya danış ondan sonra al.

Ben SHİFFA HOME OMEGA3 isimli bir ürün kullanıyorum, Hepsiburada.com'dan yeni sipariş ettim. Memnunum, öneririm.
Grill yağı mı daha iyidir zeka gelişimi için omega 3 mü? Çünkü daha fazla omega 3 var grill yağına göre.

Krill yağı hakkında daha önceden herhangi bir bilgiye sahip değildim, gördüğüm kadarıyla kolay sindirilmesi gibi bir avantajı var ancak yan etki olarak nedir ne değildir hiç bilmiyorum. Bu tarz konuları alanında uzman kişilere sormanızı öneririm. Daha fazla omega3 daha fazla zeka demek olmuyor, her şeyi kararınca tüketmek gerekiyor, fazlasının bir yararını göremezsin. Haftada 2 küçük kapsül balık yağı alsan yeterlidir.

Bu bilgiyi aldığın kaynağın linkini alabilir miyim rica etsem?

Bildiğim kadarıyla zeytin çekirdeği büyüklüğündeki bir balık yağının besin değeri 10 kalori falan civarında olacaktır maksimum. Bu hiçbir şekilde kilo falan aldırmaz, öyle bir şey yok kesinlikle. 1,5Litre balık yağı içmeyecekseniz korkmanızı gerektirecek bir durum yok.

Bu yağın 4 gramında 600 kalori falan yok rahat olun :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı