Cinnebench R23 testi nasıl yapılır?

hEgemen

Hectopat
Daha fazla  
Uygulamayı yükleyip testi başlattım sonra telefona baktım. Geldiğimde süre dolmuştu bende stopa bastım aldığım sonuç bu. Nerede hata yaptım? İşlemcim 77 dereceyi geçmedi normalde daha çok ısınıyordu oyunlarda ve %60 80 kullanımı geçmedi 4.4 ile 4.2 GHz arasında çalıştı.

1698670027737.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uygulamayı yükleyip testi başlattım sonra telefona baktım. Geldiğimde süre dolmuştu bende stopa bastım aldığım sonuç bu. Nerede hata yaptım? İşlemcim 77 dereceyi geçmedi normalde daha çok ısınıyordu oyunlarda ve %60 80 kullanımı geçmedi 4.4 ile 4.2 GHz arasında çalıştı.

Eki Görüntüle 1996577
Tekrar başlatın, süre dolsa da test bitmeden durdurmuşsunuz ve kafası karışmış uygulamanın.

Kaç GHz değerinde ve kaç derecelerde çalışmıştı işlemci? Overclock veya undervolt uygulamış mıydınız? BIOS'ta Core Boost ayarı açık mı yani işlemci kendini overclock ediyor mu? Belki bunlar fark edebilir.

Kaç GHz değerinde ve kaç derecelerde çalışmıştı işlemci? Overclock veya undervolt uygulamış mıydınız? BIOS'ta Core Boost ayarı açık mı yani işlemci kendini overclock ediyor mu? Belki bunlar fark edebilir.

83 derece gördü maksimum ortalama 75 falandı 4.2 4.3 GHz civarlarında çalışıyordu Core Boost ne bilmiyorum ama anakart ayarlarını yeni sıfırlamıştım.

Soğutucu stok olduğundan test esnasında işlemci kendini fazla boostlayamaz ısındığı için. Puanın düşük çıkması tamamen ısınmayla alakalı, imkanınız varsa kule tipi soğutucu almanızı tavsiye ederim. O zaman PBO+CO yaparak çok daha iyi skorlar alabilirsiniz.

Soğutucu stok olduğundan test esnasında işlemci kendini fazla boostlayamaz ısındığı için. Puanın düşük çıkması tamamen ısınmayla alakalı, imkanınız varsa kule tipi soğutucu almanızı tavsiye ederim. O zaman PBO+co yaparak çok daha iyi skorlar alabilirsiniz.

Soğutmam var kule tipi ancak özellikle yazın ekran kartına çok yakın olduğu için diye tahmin ediyorum ekran kartının çok ısınmasına sebep oluyordu taktığımda 89 dereceleri görüyordu çıkarınca 78 falandı şu an daha da düştü termal macun harcamak istemediğim için değiştirmiyorum 3 kere boşa sıktım. Çok büyük bir performans farkı var mı?

stok fan kullanıyorum
Böyle demişsiniz onun için dedim. Ben stok fan kullanırken R23 testinde en fazla 10438 puan almıştım, kule tipi alıp PBO+CO yaptıktan sonra 11658 puana yükseldi. Yani fark oluyor. Tekli çekirdek skoru da 1462'den 1536'ya çıktı.

Geri
Yukarı