Çözüldü Çipi anakarta APU olarak lehimlemek mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

brkyozell

Kilopat
Merhabalar, konuya öncelikle masaüstü sistemlere çok yabancı olduğumu söyleyerek başlamak istiyorum ancak kafamda bir soru var: Ben bir masaüstü ekran kartının çipini ve komponentlerini alsam, sonra işlemcinin de komponentlerini alıp lehimlesem APU bir anakart yapabilir miyim?

Yapacağımdan değil sadece merak ettim böyle bir şey ne kadar mümkün :)

Çözüm
Merhaba, konuya öncelikle masaüstü sistemlere çok yabancı olduğumu söyleyerek başlamak istiyorum ancak kafamda bir soru var: Ben bir masaüstü ekran kartının çipini ve komponentlerini alsam, sonra işlemcinin de komponentlerini alıp lehimlesem APU bir anakart yapabilir miyim?

Yapamazsın APU sistemlerin ekran kartı yongaları anakartta değil işlemcinin içindedir.
Merhaba, konuya öncelikle masaüstü sistemlere çok yabancı olduğumu söyleyerek başlamak istiyorum ancak kafamda bir soru var: Ben bir masaüstü ekran kartının çipini ve komponentlerini alsam, sonra işlemcinin de komponentlerini alıp lehimlesem APU bir anakart yapabilir miyim?

Yapamazsın APU sistemlerin ekran kartı yongaları anakartta değil işlemcinin içindedir.

Çözüm
PC anakartları bildiğiniz gibi çift taraflı pcb'den oluşmuyor.Çok katmanlı ve sayısız veriyolları ile bağlı ve bu pcb'ler bilgisayar ortamında tasarlandıktan sonra pcb makinesinden geçerek komponent dizimine ve sonra lehimleme işlemine geçiliyor.Yani piyasadan alacağınız çift taraflı bakır pcb levhasıyla maalesef bu isteğinizi gerçekleştiremezsiniz.Arkadaşında dediği gibi apu sistemlerde gpu işlemci içerisinde gelir.Bazı eski model anakartlarda gpu anakartta ayrı olarak bulunuyoırdu ama bu çok eski bir teknolojidir.

Geri
Yukarı