Çipli PS3 Ne Anlama Geliyor?

MMDulger

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, yaklaşık bir hafta önce ikinci el bir PS3 aldım. Benim niyetim orijinal cihaz alıp para buldukça azar azar orijinal oyun satın almaktı ancak gezdiğim ikinci el PS3 satan mağazaların hepsi kırık veya çipli (farklarını bilmiyorum) satıyorlardı, ben de kredi kartıyla alacağım için mecbur çipli bir tane aldım. Aldığım PS3 CECH-3004B 2A olarak geçiyor. Biraz araştırmadan sonra 3.60'ın altındaki sürüme inemediği için yazılımsal olarak kırılamayacağı söyleniyor. Ben alır almaz cihazı internete bağlayıp bir de PSN hesabı açtım. Cihaza bir de güncelleme yaptım. İçinde 25 oyunla gelmişti, Mortal Kombat dışında hiçbir oyun hata vermeden çalışmaya devam etti. Hatta GTA V de, korsan olmasına rağmen, online girebiliyorum. Sorum şu ki, "çipli" tam olarak ne anlama geliyor? Ben Bluray şeklinde orijinal oyun alsam onları çalıştırır mı veya bir sorun çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
3.55 ve üstü yazılım sürümüne sahip PS3'lerde yazılım sürümü düşürme işlemi yapılamıyor. Bu yüzden yazılımsal kırılamıyor. Çip de burada imdada koşuyor.
Orijinal oyun oynayabilirsin.

Çipli PS3 demek fabrika cikis versiyonu 3.56 ve daha ustu modeller icin kullanilan kirma yontemi. 3004B model numarali slim kasaya sahip ve bu model kirilamiyor. Yani CFW kurulamiyor. Cunku 3.55'e indirilemiyor.

Bu cihazlar (orn: 3004B Slim, 4004B Superslim kullanicilari) icin gelistirilen E3 ODE adinda bir cip var. Bu cipin amaci "HARICI HARDDISKTEKI" oyunlardan secince PS3 sistemi sanki cd takilmis gibi oyunu goruyor. Ayni daemon tools gibi sanal surucu. E3 takimi bu teknolojiyi almis ve PS3'e uyarlamis. By islem kirilamayan konsollari korsan bir sekilde oynamayi mumkun kiliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı