Rehber Çipli ve Çipsiz PS2'yi VGA PC monitörüne bağlama

Herkese iyi geceler. Bu sefer de PS2'yi VGA veya HDMI monitöre bağlamak için rehber oluşturuyorum.

İlk önce Matrix veya Modbo Çipli PS2 en kolay şekilde monitöre nasıl bağlanır?

Bilenler bilir, Matrix ve Modbo çiplerin menüsü var. Bir de zaten Modbo, Matrix çipin klonudur, o yüzden işe yaracak yine de.
Çipin menüsüne girmek için PS2'nin açma düğmesine bastığınız an üçgen + yuvarlak tuşlarına aynı anda basarak giriniz.
Menu karşınıza çıktığı zaman PS2 Screen Fix ayarını görürsünüz, o ayarı x tuşuna basarak PS2 Screen Fix: PAL60 yazasaya kadar x tuşuna basın. Start tuşuna basarak ayarları kaydedin ve PS2'yi resetleyin.
PS2'yi düz kendi ayarlarında başlatın ve System Configuration'a girin, Component Video Out ayarını Y Cb/Pb Cr/Pr yapın.
Her şey tamam ve linkini verdiğim adaptörler ile bağlantıyı yaptıktan sonra PC monitörünüzle oynamaya başlayın.

HDMI ile oynamak istiyorsanız sadece bu adaptörü alın yeter.

VGA ile oynamak istiyorsanız bu iki adaptörü alacaksınız.

Bazı monitörler çözünürlüğü desteklemiyor yazabilir, ekranınızın çözünürlüğü 1366x768 veya daha büyük olsun.
Eğer PS2'nizde kesinlikle çip yoksa kesinlikle bu yönteme bakmayın. Bunu çipli PS2'ler çalıştırıyor. Ben çok denedim sadece ses geliyordu takınca.
Ve eğer bu yöntem ile bağlarsanız oyunlarda Component modunu açarsanız daha iyi bir görüntü kalitesi sizi bekliyor.

Çipsiz PS2 VGA veya HDMI monitöre nasıl bağlanır?

System Configuration'dan Component Video Out ayarını Y Cb/Pb Cr/Pr yapılması gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi geceler. Bu sefer de PS2'yi VGA veya HDMI monitöre bağlamak için rehber oluşturuyorum.

ilk önce matrix veya modbo çipli PS2 en kolay şekilde monitöre nasıl bağlanır?

Bilenler bilir, matrix ve modbo çiplerin menüsü var. Bir de zaten modbo, matrix çipin klonudur, o yüzden işe yaracak yine de.
Çipin menüsüne PS2'nin açma düğmesine bastığınız an üçgen + kare tuşlarına aynı anda basarak giriniz.
Menu karşınıza çıktığı zaman PS2 screen fix ayarını görürsünüz, o ayarı X tuşuna basarak PS2 screen fix: Pal60 yazasaya kadar X tuşuna basın. Start tuşuna basarak ayarları kaydedin ve PS2'yi resetleyin.
PS2'yi düz kendi ayarlarında başlatın ve System Configuration'a girin, component video out ayarını y Cb/Pb Cr/Pr yapın.
Her şey tamam ve linkini verdiğim adaptörler ile bağlantıyı yaptıktan sonra PC monitörünüzle oynamaya başlayın.

Bazı monitörler çözünürlüğü desteklemiyor olabilir, ekranınızın çözünürlüğü 1366x768 veya daha büyük olsun.
Eğer PS2'nizde kesinlikle çip yoksa kesinlikle bu yönteme bakmayın. Bunu çipli PS2'ler çalıştırıyor. Ben çok denedim sadece ses geliyordu takınca.

çipsiz PS2 VGA veya HDMI monitöre nasıl bağlanır?

Çipsiz PS2'de hiçbir ayar yapmanız gerekmiyor.

PlayStation 1 alamıyoruz nasıl iki alalım☹️

Geri
Yukarı