Çipset sürücü güncellemek ne işe yarar?

Sistemin stabil çalışmasını sağlar.
Yonga seti sürücüsüdür ve bileşenlerin yonga seti ile daha iyi iletişim kurmasını sağlayarak stabilite ve performansı artırır. Kurarken Windows + R yapıp açılan pencereye sürüklenmesi ve bir boşluk sonrası -overall komutu eklenerek kurulması makbuldur.

Yonga seti sürücüsüdür ve bileşenlerin yonga seti ile daha iyi iletişim kurmasını sağlayarak stabilite ve performansı artırır. Kurarken Windows + R yapıp açılan pencereye sürüklenmesi ve bir boşluk sonrası -overall komutu eklenerek kurulması makbuldur.

Çipsetim güncel mi değil mi nereden anlarım?

Hocam GPU kullanım oranını etkiler mi ?

Hiç yüklemediysen güncel değildir muhtemelen. Anakartının modelini veya laptop kullanıyorsan laptopunun modelini belirtirsen gerekli sürücünün linkini atabiliriz.

Ana kartınızın modeli nedir?

B450M H yazıyor.

Bu arada, kusura bakmayın 8 ay sonrasından yazıyorum. O gün görmedim veya gördüm de yazmadım mı bilmiyorum, şimdi bildirim gelince cevap vermediğimi fark ettim.

Windows 10 64-bit yazısına tıkla ve çıkan seçeneklerden AMD Chipset Drivers'ı indir. İndirdiğin dosyayı üstüne çift tıklayarak çalıştır. Kurulumda tikli seçenekler olacaktır, onların hepsi tikli bir şekilde kurulumu gerçekleştir. Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Windows 10 64-bit yazısına tıkla ve çıkan seçeneklerden AMD Chipset Drivers'ı indir. İndirdiğin dosyayı üstüne çift tıklayarak çalıştır. Kurulumda tikli seçenekler olacaktır, onların hepsi tikli bir şekilde kurulumu gerçekleştir. Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Sıkıntı çıkar mı bilgisayarda? Eski sürümde iyiydi yeni sürümde tökezlemez değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı