Çıraklıkta aşçılığın geleceği var mı?

Gıda sektörü asla ölmez. Bunu yazarken bile yemek yeme ihtiyacı hissettim. Bu sebeple eğer dayanabilirsen (çünkü çırak olduğun için seni çok yıpratacaklar) bu baskıyı güzelce lehine çevirebilirsen ülkede yiyerek para kazanan bir hale gelebilme ihtimalin var. Her şey istek, azim ve hırsına bağlı.

Gıda sektörü asla ölmez. Bunu yazarken bile yemek yeme ihtiyacı hissettim. Bu sebeple eğer dayanabilirsen (çünkü çırak olduğun için seni çok yıpratacaklar.) bu baskıyı güzelce lehine çevirebilirsen ülkede yiyerek para kazanan bir hale gelebilme ihtimalin var. Her şey istek, azim ve hırsına bağlı.
Hocam gastronomi bölümüne gitmek istiyorum şef olmak için ama biliyorsunuz ilk aşçı olmam lazım çıraklık da. Gastronomi zor bir bölümmü yani kazanması zor mu?

Hocam gastronomi bölümüne gitmek istiyorum şef olmak için ama biliyorsunuz ilk aşçı olmam lazım çıraklık da. Gastronomi zor bir bölümmü yani kazanması zor mu?
Niye zor olsun? Yapan nasıl yapıyor mesela? Eğer gerçekten mutfakta olmaktan keyif alıyorsan bir dakika düşünme derim.

Hocam yani zor derken çıraklık da çalışacağım için üniversite sınavına nasıl çalışacağım gibi düşündüm.

MESEM'e geçenler genelde üniversite hayali olmayan insanlardır, onun yerine düz lise ya da meslek lisesinden üniversite sınavına girip gastronomi okuyabilirsiniz.

MESEM'e geçenler genelde üniversite hayali olmayan insanlardır, onun yerine düz lise ya da meslek lisesinden üniversite sınavına girip gastronomi okuyabilirsiniz.
Hocam şu an 10.sınıfım ortalamam 38 matematik ve coğrafya düşük olunca böyle oldu. Hiç ders çalışma hevesimde yok para kazanmak istiyorum ama şu an çok kararsızım düşünüyorum sadece. Aşçılık da liseyi bitirsem. Gastronomi zor mu yani kazanılır mı?

Hocam şu an 10.sınıfım ortalamam 38 matematik ve coğrafya düşük olunca böyle oldu. Hiç ders çalışma hevesimde yok para kazanmak istiyorum ama şu an çok kararsızım düşünüyorum sadece. Aşçılık da liseyi bitirsem. Gastronomi zor mu yani kazanılır mı?

Derslerini düzeltmen gerekiyor eğer üniversite düşünüyorsan para kazanma hayallerini üniversiteden sonraya saklaman senin için daha iyi olacaktır

Derslerini düzeltmen gerekiyor eğer üniversite düşünüyorsan para kazanma hayallerini üniversiteden sonraya saklaman senin için daha iyi olacaktır
Düzeltcem ama ortalamam 40. Fikir dışı merak ettim gastoronmi kazanılır mı peki çalışmadan yani ufak bir çalışma ile kazanamazmıyız.

Yeni konular

Geri
Yukarı