Cisco CCNA eğitimi alınmalı mı?

qoray99

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayar programcılığı okuyorum. Ağ temelleri dersimin öğretmeninin Cisco ccna kursu sınıfı varmış. Kursun sonunda Cisco onaylı belge veriliyormuş. Programlamaya dair bilgim yok daha yeni başladım bu mevzulara meraktan. Açıkçası şu an pek bir şey anlamıyorum beni zorluyor ders. Hoca kursu yarım bırakacaksanız gelmeyin diyor 😅

Sizce almaya değer uğraşmaya değer bir kurs mudur? Katılmamı tavsiye eder misiniz? Sadece belge veriyor sanırım sertifika almak için pearson vue üzerinden 300-350$'a sınava girip sertifikayı alabiliyormuşuz. Ücretsiz bu eğitime katılmamı tavsiye eder misiniz kendimi zorlayıp yoksa olmasa da olur mu? Çünkü boşa girip hocayı mağdur etmek de istemiyorum puan kasıyormuş :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle gerekli olup olmadığından ziyade kariyer olarak neyi amaçladığınız önemli. Eğer ileride network, security, system administration alanlarında çalışmak amacındaysanız tabi ki CCNA sertifikasına sahip olmanız çok büyük bir avantaj. Ancak CCNA sertifikasını alabilmeniz için de sınava ciddi şekilde hazırlanıp, gerekli puanı almanız gerekli. Genel olarak çok zor bir sınav olduğunu söyleyemem ancak tabi ki vakit ayırmak gerekli. Ancak eğer kursa katıldığınızda CCNA sertifika sınavına katılmak ve geçmek gibi bir şart yoksa o zaman katılmanızı tavsiye ederim zira network alanında çok fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı