Cities Skylines atık su problemi

İşletim sistemi
Windows 10

hddcanavarı

Hectopat
Cities Skylines'de atık su su aldığım yeri kirletiyor. Bu yüzden neredeyse tüm şehir hastalandı, ben bu atık suyu nasıl temizlerim? Temizleme şansım var mı?
Bir de oyunun ne kadar RAM yediğine nasıl bakarım ve örneğin 1.5 RAM yiyorsa 2 GB nasıl yaparım?

Cities Skylines'de atık su su aldığım yeri kirletiyor. Bu yüzden neredeyse tüm şehir hastalandı, ben bu atık suyu nasıl temizlerim? Temizleme şansım var mı?
Bir de oyunun ne kadar RAM yediğine nasıl bakarım ve örneğin 1.5 RAM yiyorsa 2 GB nasıl yaparım?
Atık suyu şehire yakın kurmayın. Bir de temiz suyu nehirin tepesine kirli suyu altlara doğru kurun.

Ne kadar RAM kullandığına en kolay şekilde görev yöneticisinden bakabilirsin. Arttırma şansın da yok. Ne kadar RAM ihtiyacı varsa o kadarını alıyor zaten :D

Son düzenleme:
Atık su adı üstünde. Doğrudan boşaltılacak şekilde yaparsanız kirletir. Su kirliliğini en aza indirmek için arıtma tesisleri kurun. Boşaltılan suyun kirlilik oranını çok ciddi miktarda azaltacaktır. Halk hastalandıysa yapabileceğiniz bir şey yok şu an için. İyileşecekler, tekrar etmemesi için de arıtma tesisi kuracaksınız. Veya atık suyu boşaltabileceğiniz bir gölet vs. varsa oraya atın. Gölet kirlendiğinde toprağı da yavaş yavaş kirleteceğini unutmayın ama.

Atık suyu şehire yakın kurmayın. Ne kadar kullandığına en kolay şekilde görev yöneticisinden bakabilirsin. Arttırma şansın da yok. Ne kadar RAM ihtiyacı varsa o kadarını alıyor zaten :D
Her zaman öyle olmuyor, Cities Skylines'ta durum nasıl bilmiyorum.

>>>İçme Suyu>>>>>Atık Su>>>>
(Akıntı Yönü >>>>>>) Tarzında yap. Aralarında ne kadar mesafe olursa o kadar iyi hatta yapabiliyorsan farklı kaynaklar, nehirler kullan. Nehirden çek, denizde boşalt gibi.

Hocam atık suları artık denize dökmeyin hem görüntü kirliliği hem de hastalanıyorlar.
Clarifer diye mod var onu kurun (Steam atölyede) clarifer atık suyu çöpe dönüştürüyor clariferin yanına çöp tesisi kurun yeter atık sular artık denize dökülmeyecek tertemiz olacak.

Geri
Yukarı