Cities: Skylines DLC Sıralaması

sim0790

Kilopat
Çok da detaylı anlatmadan 500 saat üzeri oyun süremde kullandığım DLC listemi aşağıya yazıyorum.

Öncelikle o kadar çok oynanış seçeneğim var ki bu sebeple şehrin nasıl göründüğü, binaların Avrupa stili vb. olup olmadığına çok takılmıyorum. Bu sebeple Content Creator Pack içerisinden herhangi birini almadım. Siz seviyorsanız gayet başarılılar bir ara seriyi tamamlamak için indirimden alacağım. Aldığımdan beri DLC'ler ile oynadığım için hangisiyle ne geldi yanlış ya da eksik hatırlamış olabilirim, affola.

Campus
Oyuna tamamen bir farklılık katıyor mu? Hayır. Normal üniversite de iş görür. Fakat o alanı yaratmak, oraya toplu taşıma sağlamak vs. bana eğlenceli geliyor.

Industries
Sunset Harbor

Bu ikisini tek bir şeyde değerlendirmek istiyorum çünkü mantık olarak aynı. Oyunun size verdiği endüstri seçeneklerine gerçek fabrikalar ekliyor. Onun işleyişini oturtmak efendime söyleyeyim, depo alanları ayarlamak vs. derken bir bakmışsınız araba üretiyorsunuz. Şehre maddi olarak çok güzel katkı sağlıyor ve bana sanki oyun içinde oyun oynuyormuşum hissi yaratıyor. Sunset Harbor da bunun balıkçılık hali, Industries kadar olmasa da bunun da kendine ait fabrikası vb var.

Parklife
Kendinizin yapabileceği hayvanat bahçesi, eğlence parkı ve normal park olarak 3 farkı park şeklinde geliyor ve gerek büyük gerekse küçük alanlarda kendi zevkinize göre park alanları yaratmanızı sağlıyor. Halk verdiği vergilerden şikayet etmesin diye her yere park, bahçe koyuyoruz zaten. Biraz daha kişiselleştirmenizi sağlıyor ve ufak bir gelir kaynağı olarak da görebiliriz. Ben severek kullanıyorum ama ufak bir sıkıntısı vardı çözdüler mi bilmem. Parkda yangın çıkınca sadece Natural Disasters DLC'sinde olan yangın söndürme helikopterlerleri yoksa o alana araç giremediği için yanıyordu. Ayrı ayrı oynamadığım için belki de bu sorunu çözmüşlerdir ama garanti veremiyorum.

Green Cities
Herhalde en çok bunu kullanıyorumdur. Dolup taşan çöp merkezlerinden bıktığım için bunun geri dönüşüm merkezini kullanıyorum. Ayrıca bunun içinde gelen arıtma sistemleri vb çevreyi ve suyu kirletmiyor ya da az kirletiyor. Zonelama dediğimiz sistemde de 2 ayrı eklenti geliyor ve heralde bunlar da en çok kullandığım kısım. Self-Sufficient Buildings adı altında bir bölge işaretliyorsunuz ve oradaki evler böyle tam plaj kenarı villa sitesi tarzı.

Mass Transit
Bu oyunun kilit noktası ne diye sorarsanız doğru toplu taşıma sistemi derim ve evet, bu onun için ultra gerekli.

Natural Disasters
Merakımdan aldım senede kaç kere aktif edip kullandın derseniz 2'yi geçmez. Özenle şehir yapıyorsun ve tsunami geliyor, yangın çıkıyor, meteor düşüyor, deprem oluyor <o> Aslında oynanış olarak çok güzel ve zevkli ama ben her oyunumda aktif etmiyorum bu modu.

Match Day
Ücretsiz gelmişti, şu an satışta mı bilmiyorum. Yani stadyum koyunca maç falan oynandığında kazanırsan ufak bir gelir elde ediyorsun ve şehrin mutluluğunu arttırıyor. Concerts dlcsi gibi çok fazla oynanışı yok ama fena da değil. Zaten o yüzden koca koca DLC'ler 25 lirayken bunlar 10 lira oluyor.

Snowfall
Yine kullanmakla uğraşmadığım ama güzel bir mod daha. Kar seviyorsanız ve şehrinize elektrik ve suyun yanı sıra bir de ısıtma bütçesi ekliyorsunuz. Oynanış olarak güzel ama ben tercih etmiyorum.

After Dark
Sıkca kullanırım, çok da severim. Dümdüz market/işyeri alanlarını size farklı farklı konseptlere çevirmenizi sağlıyor. Turizm bölgesinde oteller yükseliyor ve şehre turist çekebiliyorsunuz. Aynı zamanda eğlence mekanlarını seçince cafe, bar, pub tarzı 24 saat açık farklı mekanlar geliyor. özellikle O bölge çok yoğun trafik çekiyor dolayısıyla bence oynanışı da etkiliyordur. Yanlış hatırlamıyorsam gece/gündüz döngüsü bu DLC ile ücretsiz olarak gelmişti. Genelde gece modu kapalı oynasam da bayağı seviyorum.

DLC'lere Steam üzerinden tıklayarak satın aldığınızda ne ekleneceğini detaylıca görebilirsiniz. Anlattığımdan çok daha fazla şey olduğu kesin.

Çok fazla başlık ve çok az cevap gördüğüm için kendi oynayışıma göre fikirlerimi söyledim. Gerisi size kalmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenlidir hocam oyun açılınca Paradox hesabınız var mı? Diye soruyor yoksa açıyorsunuz Steam hesabınız bağlanıyor.

Anladım Paradox hesabı aracılığı ile Steam'e bağlanıyoruz yani?(yani Steam hesabı ile oturum aç gibi bir seçenek yok paradox hesabı açıp oradan da Steam hesabımıza bağlanıyoruz değil mi) Hocam kusura bakmayın başınızı ağrıtıyorum ama bende bu gibi konularda takıntı var da? Ayrıca hocam ben Paradox hesabı açtım fakat mail adresimi onaylamadım bu şekilde kalsa herhangi bir sorun olur mu? Hocam son son bu iki sorumu yanıtlayın başka bir şey istemiyorum gerçekten çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için ayrıca.

Anladım Paradox hesabı aracılığı ile Steam'e bağlanıyoruz yani? Hocam kusura bakmayın başınızı ağrıtıyorum ama bende bu gibi konularda takıntı var da? Ayrıca hocam ben Paradox hesabı açtım fakat mail adresimi onaylamadım bu şekilde kalsa herhangi bir sorun olur mu? Hocam son son bu iki sorumu yanıtlayın başka bir şey istemiyorum gerçekten çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için ayrıca.

Paradox hesabı açınca Steam hesabınız ile eşleşecektir diğer sorunuzun cevabı ise sorun olmaz.

Geri
Yukarı