Cities Skylines "yeterli eğitimli çalışan yok"

İşletim sistemi
Windows 10

Halaxsi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Grove Street
Daha fazla  
Ne zaman oyunu oynasam ve gelişsem "yeterli eğitimli çalışan yok" sorunu başlıyor. Bu sorun bir başladı mı tüm dükkanların içinden geçiyor. Tüm dükkanlar terkediliyor bu sorun yüzünden çok kanser bir sorun. Hayır yani adımbaşı ilkokul, lise yaptım ama hala bu sorun var. Üniversite de yaptım en merkeze bir tane. Ama hala çare olmuyor. Anlamadım bir türlü. Yeteri kadar nüfus da var. Anlamadım niye olduğunu nasıl çözebilirim bu sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bİnayı diktiğiniz gibi olan şeyler değil bunlar. Bir süre geçmesi gerekiyor nüfus değişimi için. En gelişmiş binaları direkt yapmak yerine yavaştan alın.

Kütüphane kursanız iyi olabilir, sanırsam kütüphane eğitime teşvik ediyordu insanları.
Okullarda okuyan kaç tane öğrenci olduğuna bakın her okul için. Eğer okuyan öğrenci sayısı azsa aynı hatayı verir. Şehir politikalarından da eğitim ile ilgili olan şeyi seçin.

Kütüphane kursanız iyi olabilir, sanırsam kütüphane eğitime teşvik ediyordu insanları.
Okullarda okuyan kaç tane öğrenci olduğuna bakın her okul için. Eğer okuyan öğrenci sayısı azsa aynı hatayı verir. Şehir politikalarından da eğitim ile ilgili olan şeyi seçin.
Her ilkokulda 100-150 öğrenci var ortalama. İlkokullar zaten max 300 kişi alabiliyor. Liselerin alayı da ortalama 300 kişi falan. Millet okuyor yani.

Eğitim seviyeleri ne düzeyde kontrol etmeni tavsiye ederim. Bir de işsizlik oranı var, örneğin işsizlik oranın %2 iken bir sürü dükkan inşa edersen eleman bulamayabilirsin. Bir de okullarının erişilebilirliğini kontrol et, merkezde mi? toplu taşıma ya da ulaşım var mı? Gerçi bu sorun genelde oyunun erken safhalarında daha ortaokul kurmadıysan olur ve bir süre sonra da geçer.

Eğitim seviyeleri ne düzeyde kontrol etmeni tavsiye ederim. Bir de işsizlik oranı var, örneğin işsizlik oranın %2 iken bir sürü dükkan inşa edersen eleman bulamayabilirsin. Bir de okullarının erişilebilirliğini kontrol et, merkezde mi? toplu taşıma ya da ulaşım var mı? Gerçi bu sorun genelde oyunun erken safhalarında daha ortaokul kurmadıysan olur ve bir süre sonra da geçer.
Neredeyse mahalle başına lise ve ilkokul inşa ettiğim için eğitim seviyesine bakmadım ama eğitim seviyesi iyidir bence. Ulaşım ile pek uğraşmamıştım. Teşekkürler. Ulaşıma bi bakacağım eğer olmazsa yazarım tekrardan.

Efenim ben ulaşımın cefasını çok çektim hatta şehrin küçük bir kısmına 10 ilkokul koymama rağmen ilkokuldaki okuma oranları bayağı düşüktü o yüzden trafik yoğunluğuna bir bakmanızı öneririm.

Efenim ben ulaşımın cefasını çok çektim hatta şehrin küçük bir kısmına 10 ilkokul koymama rağmen ilkokuldaki okuma oranları bayağı düşüktü o yüzden trafik yoğunluğuna bir bakmanızı öneririm.
Hocam ben yolları mükemmel yaptığım için hiç trafik yok. Ama yine de bi bakarım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı