City Car Driving oyununu oynarken gelen güncellenme

• Konuyu başlatan Emri
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 843
İşletim sistemi
Windows 10

Emri

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar City Car Driving oyununu oynarken gelen güncellenme var sizce ne demeliyim? Ne işe yarıyor, PC'yi yavaşlatır mı?

Dosya Ekleri

• 20210119_101712.jpg
    20210119_101712.jpg
    128,7 KB · Görüntüleme: 66
Oyunlar ihtiyaçları olmasa bile tüm ek paketleri yükletirler.
Nasıl tümünü yükletirler? Hangisi gerekirse onu yüklerler. Hepsini yükletmeleri gibi bir durum yok.

Artık kullanmadığımız DirectX 9.0, 32 bitlik Framework'ler vb.
Senin kullanmaman oyunun kullanmadığı anlamına gelmez. DirectX 9 kütüphanesini yükleyip açılmayan oyununu açanlar var kullanmadığımız diyorsun.

Güncellemeyi yaptım, ek ücret kesilebilir falan diyordu. Kesebilirler mi?
Bağlandığın ağa bağlı. Misal bilgisayarı mobil veriyle kullanıyorsan tarifene yansır.

Bu tarz paketleri kurup depolamasını tamamen doldurmadığı sürece sorun yaşayan görmedim. Güncellemeler hakkında genel konuşmak gerekirse düşüş yaşatabilir bir miktar fakat bu güncellemenin düşüreceğini düşünmüyorum.

Nasıl tümünü yükletirler? Hangisi gerekirse onu yüklerler. Hepsini yükletmeleri gibi bir durum yok.
Oturduğum yerden kahkaha attım çok sağ ol, eskiden yoktu öyle bir durum şimdi var. Hangisi gerekirse kısmı bilgisayardan bilgisayara değişecek bir durum ama en basit örnek, sadece 64 bit desteği olan oyunların 32 bit paketleri de otomatik kurduğuna şahit oldum.

Senin kullanmaman oyunun kullanmadığı anlamına gelmez. DirectX 9 kütüphanesini yükleyip açılmayan oyununu açanlar var kullanmadığımız diyorsun.
Bu cümle aslında doğru fakat demek istediğim bu değil. Hem dediğiniz DirectX 9 ile oynayanlar için geçerli. Benim dediğim nokta çoğunlukla korsan oyunlarda online ve sunucudan doğrulama çıkarılmasına rağmen böyle .NET Framework isteyebiliyor. Arkadaş hali hazırda oynadığına göre anlamışsınızdır demek istediğimi.

Ayrıca benim dediğim işi eski oyunlar yapmıyor. SFX'ler, müzikler, yüksek doku paketleri, kuracağın DirectX sürümü, ek yazılımlar vb. şeyleri kurulum yaparken isteyip istemediğimizi soruyor. Yeni oyunlarda bir R6 var soran. Şimdi diyeceksin bunların hepsine ihtiyacım var indireceğim dersen kendince haklısın, ama ihtiyacı olmayan da var. Bu optimizasyon yeni oyunlarda olsa çoğu kişi yarı boyutuna aynı keyfi alacak.

Hangisi gerekirse kısmı bilgisayardan bilgisayara değişecek bir durum ama en basit örnek, sadece 64 bit desteği olan oyunların 32 bit paketleri de otomatik kurduğuna şahit oldum.
Öyle, hep kurarlar zaten. Hangisi gerekirse sözüyle kastım şuydu, mesela bir oyun kendisiyle beraber C++ 2010 (32 ve 64 bit) kurabilir fakat 2015 gibi daha yeni sürümler kurulmayabilir ki çoğunlukla kurulmaz da. İkimiz de birbirimizi yanlış anlamışız sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı