Civcivler ne yer?

Civcivlere sakın büyük bir şey vermeyin. Mısırunu, ekmek kırıntısı gibi şeyler verebilirsiniz. Biz çok civciv yetiştirdik sorunuz varsa bana sorabilirsiniz.

Şu anda pişmiş pirinç verdim zararı olur mu? Bir de civcivler sürekli ayaklarını gagalıyor hepsi yara olmuş ne gibi tedbir alabilirim?

Şu anda pişmiş pirinç verdim zararı olur mu? Bir de civcivler sürekli ayaklarını gagalıyor hepsi yara olmuş ne gibi tedbir alabilirim?
Pişmiş pirinç biz de verdik şu ana kadar zarar görmediler. Ama ben yine de pirinç, bulgur gibi şeyler vermenizi önermiyorum. Tavsiyem mısır unu. Veya aşağıdaki ürünü alabilirsiniz. Biz de genelde civciv yemi veririz. Sadece civciv yemi bulamazsak mısır unu veririz.

Bir de civcivler sürekli ayaklarını gagalıyor hepsi yara olmuş ne gibi tedbir alabilirim?
İlk defa böyle bir şey duydum. Belki yara bandı sararak gagalama etkisini azaltabilirsiniz.

Şu an 50'lik civciv çiftliğim var bilmeyen sensin demeden önce karşındakini tanı.
Madem çiftliğin var aç telefonunun kamerasını, civcivlere börtü böcek solucan vs at yiyorlar mı yemiyorlar mı bak. Videoyu buraya yükle yemezlerse abimsin diyeceğim özür dileyeceğim ama yerlerse (ki kesin yiyecekler) sen özür dileyeceksin hadi bakalım o kadar biliyorsun madem görelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı