Civilization 6 taktik önerisi

Anunswin

Hectopat
Beyeler Civilization 6'da arabistan ile oynuyorum oyun da başta ekonomik bir politika izledim ancak sonrasın da

1.savaş.

Atina ve aztekler bir olup bana saldırınca orduyu çok boşta bıraktığımı fark ettim. Atina komşum olduğu için Save yeniden başlamayı düşünmedim değil, savaş açtıkları için güçlü olduğunu düşündüm aztekler de bayağı bir uzakta bir 7 8 tür sürer gelmesi tahmini, ilk savaş neredeyse hiç zararsız geçti ilk diyorum çünkü devamın da atina vazgeçmedi beni yıkma sevdasından 😁 sadece Atina'nın keşifcisini öldürdüm sonrasın da atina ve aztekler ile barış antlaşması yaptık, onların zararına oldu bu sadece ve kimlere güvenmeyeceğimi anladım.

2.savaş.

Bir 50 tur sonrasında tekrardan atina bu sefer İngiltere ile bana savaş ilan etti, tabii ben tekrardan böyle bir şey yapıcağını düşünmedim, nedeni; ilişkilerimizi atina ile iyi tutmaya çalıştım, ticaret yaptık hediye verdim ancak bir türlü atina ile samimi bir ilişki yakalayamadım. Delegasyon göndermeye çalıştım sürekli reddettiler. Bu sefer atinaya bu savaş pahalıya patladı malum İngiliz'ler de uzakta olduğu için hiç etkilenmediler saldırmadılar da neden bu savaşa girdiler anlamadım. Atina ilk savaşı bana açtıktan sonra Brezilya atina tarafından konuşmalar geldi işte ordun zayıf korkmuyor musun gibisinden neyse, zaten 1 2 kere gelince ve savaş politikaları izlemeye başladım, atina bana savaş açtı işte dediğim gibi İngiliz'ler ile biz de Atina'nın bir şehrini ele geçirdik zor bela hemen barış istedim ben ikisi de kabul etti.

3.savaş.

Ahh, ne yaparsam yapayım bu atina ile aramı iyi tutamayacağımı anladım, sürekli aztekler İngiliz'ler ile beni kınıyor hiçbir zaman delegasyonu kabul etmediler, ben de en sonunda bayağı bir tur savaş politikaları izleyince ordu yönünden bayağı bir güçlendik. En azından saldırana kadar öyle sandım neyse, bu sefer ben savaş açtım nedeni ise atina aztekler İngiliz'ler birleşik ve iyi ilişkilere sahipler, tüm dünya bunları sevmiyor bunlar birbirlerine aşırı yakın sürekli beni kınıyorlar, tehditkar konuşmalar geliyor, işte ekrana liderleri tarafından bir şehrini gerçekten zorbela ele geçirdik memlükler ile Arap'ların özel birliği bilirsiniz zaten. Neyse bu atina askeri teknoloji açısından bize fark atmış saldırınca fark ettim, benim ordum eminim ki onlarınkinden da ha kalabalık ancak tüfekli birlikleri bizim ölüm saçan memlükleri bile darmadağın ediyor, neyse anca aldık işte yine de bize pahalıya da patladı, ordu bayağı bir zarar gördü. Size sorum şu; lafı uzattım ama hoşuma gidiyor bir de olayı da ha iyi kavrayın diye açıkladım soru şunlar da ha doğrusu 😁

Sorular.
1.Atina ile aramı nasıl iyi yaparım? Büyükler az da olsa teknolojik olarak Askeri güçlüler bizden ve ticari karımız çok yüksek Atina ile.
2. Atinayı nasıl teknoloji de fark atabilirim? Savaş politikaları izledim diye teknolojik olarak gelire yöneldim, gelirimiz bayağı iyi, tur başı +160 Gold şu an.
3.Atina sürekli Aztek ve İngiliz'ler ile işler çeviriyor, ileride çok tehdit olabilirler İngiliz'ler ve Aztekler de delegasyonu kabul etmiyor. Atinayı bunlara kırdırmamın bir yöntemi var mıdır?
4.Ham maddeleri demir at barut çok az var etrafda bunları bir şey inşa ederek sınırsız yapamıyor muyuz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı