Civilization 5 vs Civilization 6

Yer
Kudüs, İSRAİL
Merhaba dostlar yaklaşık 2 yıldır Steam'e üyeyim ve bu üyelik durumunda neredeyse tüm paradox ınteractive oyunlarını, Total war serisinden ve Company Of Heroes gibi birçok strateji oyununu alıp oynamış bir strateji severim ama Civilization serisine hiç ısınamamıştım. Sebebi ise sıra tabanlı olmasıydı tıpkı Total war gibi ama Total warda savaş gerçek zamanlı olduğu için ondan hiç sıkılmıyordum. Bugün videolardan izlediğim kadarıya Civilization serisi hoşuma gitti ve indirimde olduğunu fark ettim fakat çoğu forumlarda Civilization 5'in 6'dan daha iyi olduğunu söyleyenler çıktı. Hayatımda ilk defa Civilization oynayacağım. Sizce Civilization 5mi yoksa 6mı almalıyım?

Son düzenleme:
Evet, Civilization 5 tüm DLCleri ile neredeyse Civilization 6 ile aynı fiyatta. Ayrıca incelemelerde de büyük bir olumluluk farkı var. İlk olarak Civilization 5i alacağım, eğer cidden zevk alırsam oyunu 100 saat oynadıktan sonra belki Civilization 6yı alırım. Hem beklersem çoğu eksiklik düzelir diye düşünüyorum. Teşekkürler

Evet, Civilization 5 tüm DLCleri ile neredeyse Civilization 6 ile aynı fiyatta. Ayrıca incelemelerde de büyük bir olumluluk farkı var. İlk olarak Civilization 5i alacağım, eğer cidden zevk alırsam oyunu 100 saat oynadıktan sonra belki Civilization 6yı alırım. Hem beklersem çoğu eksiklik düzelir diye düşünüyorum. Teşekkürler
O eksiklerin düzeleceğini hiç sanmam ama tabi ki siz bilirsiniz :)

Bence Civilization VI daha güzel. Grafikleri biraz çocukça olsa da ben oynanışını daha çok seviyorum. DLCler ile birlikte alınmalı. Civilization V ne kadar güzel olsa da VI'ya geçilmeli.
Hayatımda hiç Civilization oynamadım. Sizce açılışı neyle yapmam lazım?
Büyük ihtimal civilization 5i tüm dlcleri ile birlikte alacağım fiyat farkı yok neredeyse 6.oyunla

Geri
Yukarı