Çizim tableti nasıl temizlenir?

@B 52 Stratofortress Alkol, amonyak ve aseton gibi maddeler ekranlarda kullanılan lipofobik ve hidrofobik kaplamayı aşındırma riski olduğu icin ekranlarda kullanılması önerilmez. Ekransız modellerde sorun olmayabilir ancak ekranlı modellerde yanlış.

Nemli bir mikrofiber bez ile temizleyin. Çok inatçı lekeler için 50/50 içme suyu ve beyaz sirke karışımı kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
@B 52 Stratofortress Alkol, amonyak ve aseton gibi maddeler ekranlarda kullanılan lipofobik ve hidrofobik kaplamayı aşındırma riski olduğu icin ekranlarda kullanılması önerilmez. Ekransız modellerde sorun olmayabilir ancak ekranlı modellerde yanlış.

Nemli bir mikrofiber bez ile temizleyin. Çok inatçı lekeler 50/50 içme suyu ve beyaz sirke karışımı kullanabilirsiniz.
Sıktınız artık.

Sıktınız artık.

Öncelikle üslubunuz çok çocuksu.

Kaynaklarım:

Konu sahibi kullandığı ürünün modelini yazarsa daha net konuşabiliriz elbette.

Tabii ki, işinize geldiği kadar.

Kaynaklarım:

Televizyon ve telefon ekranları hakkında bahseden birkaç yeri kaynak olarak mı sunuyorsunuz? Sizin konu ile ilginizin ve yeterli bilginizin olduğundan şüphem var.

Ek olarak, daha okumadığınız bir yazıyı kaynak göstermişsiniz.
Burada denilene bakılırsa kendinizi yanlışlıyorsunuz:
Note: Use the 70% isopropyl alcohol. The higher concentrations might be too harsh.

The big DON'T of using isopropyl alcohol is this -- don't pour or even spray isopropyl alcohol on your display. If you put too much isopropyl alcohol on a screen, damage can occur in two ways:

• The isopropyl alcohol can seep between the layers of the display, completely ruining it and requiring the device to have a replacement screen fitted
  • The isopropyl alcohol can leach into the seals and damage the adhesive holding the display in place and compromise the waterproofing

İçme suyu bünyesinde çeşitli tuzları içerir. Siz fakrında olmadan uzun vadede ekranı zımparalarsınız. Pencerenizin iç yüzeyine bakarsanız ince çizikleri görürsünüz. Haliyle içme suyu plastik kaplı LCD panellerin için olabilecek en kötü temizleme yönetimidir.

Sirke ise tamamen saçmalık, ekranın yüzeyinde mat kaplamayı 3 civarı pH değeriyle aşındırır. Beyaz sirke ise yapay asetik asittir. Zayıf bir asit olmasına karşı güçlü bir aşındırıcıdır.

Attığınız kaynaklar üreticileri baz almıyor. Bir kaynak sayılır ama resmi üreticilerin ürünleri alkol bazlı. Haliyle geçersiz kalıyor. Monitörlerin bu işle ne alakası var?

Bu alkol içeriğide genelde yüzey aktif madde olarak geçer ve atomlarının bir kısmı hidrofobiktir.
Hatta çabuk uçmasını önlemek için yağ alkollerine benzetmeye çalışıp buna göre karışım hazırlanır.

İşin kimyasal kısmında sirke ve tuz çok daha iyi çizerek temizleyecektir. Tamamen sağlıksız bir uygulama...

İçme suyu bünyesinde çeşitli tuzları içerir. Siz fakrında olmadan uzun vadede ekranı zımparalarsınız. Pencerenizin iç yüzeyine bakarsanız ince çizikleri görürsünüz. Haliyle içme suyu plastik kaplı LCD panellerin için olabilecek en kötü temizleme yönetimidir.

Sirke ise tamamen saçmalık, ekranın yüzeyinde mat kaplamayı 3 civarı pH değeriyle aşındırır. Beyaz sirke ise yapay asetik asittir. Zayıf bir asit olmasına karşı güçlü bir aşındırıcıdır.

Attığınız kaynaklar üreticileri baz almıyor. Bir kaynak sayılır ama resmi üreticilerin ürünleri alkol bazlı. Haliyle geçersiz kalıyor. Monitörlerin bu işle ne alakası var?

Bu alkol içeriğide genelde yüzey aktif madde olarak geçer ve atomlarının bir kısmı hidrofobiktir.
Hatta çabuk uçmasını önlemek için yağ alkollerine benzetmeye çalışıp buna göre karışım hazırlanır.

İşin kimyasal kısmında sirke ve tuz çok daha iyi çizerek temizleyecektir. Tamamen sağlıksız bir uygulama...
Bilgiler için teşekkür ederim. Emeğinize sağlık. 🙏
Kendim de ekranlı bir model kullanıyordum temizliğini de 2 yıl kadar kendi açıkladığım şekilde yaptım. Farklı bir modele sahip olan ve 70 IPA wipe kullanarak temizliğini yapan arkadaşımın 1. Senesi dolmadan ekranının farklı yerleri aşırı derece aşındı. Elbette farklı bir sebepten de olabilir ancak benden daha iyi baktığına eminim.

Genel olarak ucuz ekipmanlar değiller, umarım zarar görmezler 😇

Bilgiler için teşekkür ederim. Emeğinize sağlık. 🙏
Kendim de ekranlı bir model kullanıyordum temizliğini de 2 yıl kadar kendi açıkladığım şekilde yaptım. Farklı bir modele sahip olan ve 70 IPA wipe kullanarak temizliğini yapan arkadaşımın 1. Senesi dolmadan ekranının farklı yerleri aşırı derece aşındı. Elbette farklı bir sebepten de olabilir ancak benden daha iyi baktığına eminim.

Genel olarak ucuz ekipmanlar değiller, umarım zarar görmezler 😇
Aşınma ya ekrana doğrudan alkol boca edersiniz ve alkol kenarlardan ekran içine sızar, ya da ekranı gövdeye sabitleyen yapıştırıcıya zarar verir. Bunun dışında tüy bırakmayan yumuşak bir bezi hafifçe %70-75'lik izopropil alkol ile ıslatarak kullanılırsa hiçbir zararı yok. Her şey bilinçli kullanımdan ibaret.

Ayrıca, sirkeden vazgeçin. Hiçbir üretici izopropil alkol dışında bir şey kullanılmasını önermiyor. Hatta Wacom doğrudan sirke kullanmayın diye belirtiyor.

Daha eli kalem tutmayan tipler beğenmedim atar olmuş, Wacom bile bu şekilde yapılmasını öneriyor; gülünç.
Doğru bilgi yazdığınız gerçeğini değiştirmiyor. Dün bir mesajım Hepsiburada yerine ürünlerin kendi mağaza sitelerinden alınması önerdiğim için yedi beğenmedim aldı. Sadece popülizmi gösteriyor tepkiler.

B 52 Stratofortress'ın yönergeleri doğrudur sayın konu sahibi. Ben sadece buna uymadığımı belirttim. Ama doğru olan benim yaptığım değil.

Kaynaklarım:

xp pen 22 2nd gen hocam

yani ne öneriyorsunuz attığım ürün yeterli olurmu

Geri
Yukarı