Çizim ve Grafik İçin Program Seçimi

Onur Serin

Hectopat
Daha fazla  
1-Çizim tableti alarak başlayacağım bu işe. Ama hangi programdan başlayacağımı bilmiyorum. Önerirseniz sevinirim.
2-Programla iyi çizimlere başladıktan sonra küçük küçük bu işi ticarete dökmeyi anlatırsanız sevinirim. Bu çizdiklerimi nasıl satabilirim ya da farklı para kazanma yolları var mı? (Bi çizicem milyoner olucam kafasında değilim küçükten başlayıp büyümek istiyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba. Çizim düzeyin ne seviye çok önemli bir konu. Sonrasın da bende yaklaşık 6 aydır dijital olarak tabletle çizim yapıyorum. Adobe photoshop cc 2017'yi kullanıyorum çizim için. Onun dışında krita ve autodesk sketchbook pro var. Fakat önerim photoshop. Para kazanmaya gelince, açıkçası o hiçte kolay değil. Mesela özel günler için (14 şubat) vs. bu gibi konulu şeylerde çizim yapıp stock sitelerinde satabilirsin. Yada Etsy gibi siteseler de kendine özgü çalışmalarını satabilirsin. Unutmadan asıl önemli bir diğer konu ise kendini tanıtman ve kendi tarzını yansıtman. Onun dışında bir sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Merhaba Onur. Adobe Illustrator programını öneririm. Tasarım ve logo üzerine. Ama Photoshop'a göre biraz zor diyebilirim. Üstesinden gelebilirsen çok iyi tasarımlar ve çizimler yapabilirsin.

Illustrator de çizim programı değil vektörel tasarım programıdır. Bütün tasarımcı ve çizerler çizim için photoshop'u, illüstrasyon için illustrator'u kullanıyor. O yüzden çizime başlarken photoshop'u kullanman her türlü daha faydalı.

SketchBook Pro öneririm başlangıç için. Daha sonra Manga Studio bu iş için birebir. Photoshop ya da Illustrator pek uygun sayılmaz başlangıçta. Dijital fırça çalışmalarında Manga en başarılı, basit ve zevkli programlardan biridir.

Öncelikle merhaba. Çizim düzeyin ne seviye çok önemli bir konu. Sonrasın da bende yaklaşık 6 aydır dijital olarak tabletle çizim yapıyorum. Adobe photoshop cc 2017'yi kullanıyorum çizim için. Onun dışında krita ve autodesk sketchbook pro var. Fakat önerim photoshop. Para kazanmaya gelince, açıkçası o hiçte kolay değil. Mesela özel günler için (14 şubat) vs. bu gibi konulu şeylerde çizim yapıp stock sitelerinde satabilirsin. Yada Etsy gibi siteseler de kendine özgü çalışmalarını satabilirsin. Unutmadan asıl önemli bir diğer konu ise kendini tanıtman ve kendi tarzını yansıtman. Onun dışında bir sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Şu an 14 yaşındayım ama küçüklükten beri çiziyorum boyuyorum. Ama bu sene daha özel bi' ilgi duydum çizime ve resime. Bunları da 1 ay önce yapmıştım sanırım. TEOG sınavı olduğu için şu an pek çizemiyorum ama fırsat buldukça çizmeye çalışıyorum gerçek ya da bilgisayar üzerinden. Dediklerinizi TEOG sınavından sonra yapmaya başlayabilirim. Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Öncelikle merhaba. Çizim düzeyin ne seviye çok önemli bir konu. Sonrasın da bende yaklaşık 6 aydır dijital olarak tabletle çizim yapıyorum. Adobe photoshop cc 2017'yi kullanıyorum çizim için. Onun dışında krita ve autodesk sketchbook pro var. Fakat önerim photoshop. Para kazanmaya gelince, açıkçası o hiçte kolay değil. Mesela özel günler için (14 şubat) vs. bu gibi konulu şeylerde çizim yapıp stock sitelerinde satabilirsin. Yada Etsy gibi siteseler de kendine özgü çalışmalarını satabilirsin. Unutmadan asıl önemli bir diğer konu ise kendini tanıtman ve kendi tarzını yansıtman. Onun dışında bir sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım.[/QUOTE

Montaj da yapmaya çalışıyorum. Çizdiklerimi de montajlarsam dediğiniz gibi özel günler, haftalar için veya farklı işler için video da yapabilirim. Ama öncelikli olarak çizimi kavramam lazım. Unity'nin marketinde böyle satışlar mevcut ve daha pek çok sitede. 2D Grafik olarak bir şeyler çizip satış yapabiliyorlar. Ben de yeterince öğrenince burdan başlayabilirim. Ne diyorsunuz? Bu arada dediğiniz sitelere de bakacağım, teşekkürler.

SketchBook Pro öneririm başlangıç için. Daha sonra Manga Studio bu iş için birebir. Photoshop ya da Illustrator pek uygun sayılmaz başlangıçta. Dijital fırça çalışmalarında Manga en başarılı, basit ve zevkli programlardan biridir.

Teşekkür ederim."Manga" önerinize bakacağım. :)

Merhaba Onur. Adobe Illustrator programını öneririm. Tasarım ve logo üzerine. Ama Photoshop'a göre biraz zor diyebilirim. Üstesinden gelebilirsen çok iyi tasarımlar ve çizimler yapabilirsin.
Öğrenmeye çalışacağım inşallah. Youtube'da bu tarz programlar için öğretici videolar var.Sanırım onları izleyerek başlayabilirim.Bu programları öğreten kitaplar da mevcut, onları da okurum. Sağolun yorumunuz için.

Corel Draw kullanabilirsin.
Sağolun yorumunuz için. "Corel Draw"a da bakacağım. :)

Dosya Ekleri

• oj9RnR.jpg
    oj9RnR.jpg
    608,8 KB · Görüntüleme: 264
  • ZZJP1o.jpg
    ZZJP1o.jpg
    533 KB · Görüntüleme: 265
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı