Çizim Yeteneği Gelişir mi?

Cem Sonışıl

Hectopat
Arkadaşlar çizim yeteneğim nerdeyse hiç yok. Resim ödevlerimi bile monitör üzerine koyup çizen biriyim. Ancak hiç bir yere bakmadan kafasından resim çizen insanlara aşırı imreniyorum. Çizim yeteneğimi geliştirmek istiyorum ama sizce mümkün mü? Çöp adamdan öteye gidemiyorum şimdilik :D Fikir verebilirseniz çok sevinirim teşekkürler şimdiden.

Tabii ki gelişir. Youtube üzerinden yardımcı olacak videolar izleyebilir veya detaylı anlatıma sahip kaynaklar bulabilirsiniz. Bence resim çizmeye başlarken taklit önemlidir zaten, kendi tarzınız seneler içinde oluşur, yani en baştan yaratıcı olmayı pek beklemeyin kendinizden. Farklı resim tekniklerini ve ressamları taklit ederek ufkunuzu genişletebilirsiniz.

Benimde zamanında çizime çok ilgim vardı. Gerçekten zamanla çizimlerinin geliştiğini hissediyorsun. Şuan müsait olsam sana ilk ve son çizimlerimi atardım. Tek şart gerçekten içinde o hevesin olması ve devam etmesi. Üstte ki arkadaşın dediği gibi Youtube'den videolar izleyin bana çok faydası olmuştu.

Çizim benim alanım sana şöyle söyleyeyim kara kalem öğrenme teknikleri ile başlarsan işi çözersin ama yetenek yoksa bu biraz geç olur ama olur. Sonra canlı sketch çizme videolarını izle ve taklit et bu benim çok işime yaradı, hayal gücü ve kafadan çizme yeteneğini artırıyor.

Arkadaşlar çizim yeteneğim nerdeyse hiç yok. Resim ödevlerimi bile monitör üzerine koyup çizen biriyim. Ancak hiç bir yere bakmadan kafasından resim çizen insanlara aşırı imreniyorum. Çizim yeteneğimi geliştirmek istiyorum ama sizce mümkün mü? Çöp adamdan öteye gidemiyorum şimdilik :D Fikir verebilirseniz çok sevinirim teşekkürler şimdiden.
Dostum sen kimseyi dinleme. Yeteneki sen kendin geliştirirsin. Her yetenek sende olur ama sen üşenirsen o gelişmez. Günlük akşamları yanına çayını al. Resmini çizmeye çalış. Örnek araba resmi çok kolay sana zorsa bunu ileride kolay görüceksin eğer şuan resmi çizebiliyorsan selam dostum. :D gerçi bizi umursamazsın ozaman :D sen sen ol asla pes etme.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı