CL14 CL15 RAM Uyumu hakkında

Reha KCS

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI Optix MAG275R / Intel Core i5 11400 / TUF Gaming B560M-Plus WIFI / Asus RTX3060 V2 OC 12G / 16GB 3200MHZ RAM / 1TB M2 + 2TB HDD STORAGE // Intel Core i7 7700HQ / GTX1050TI / 16GB 2666MHZ RAM / 256GB M2 + 1TB HDD STORAGE
Öncelikle merhaba,

CL14 2133MHz RAM kullanıyorum yanına 2133MHz CL15 RAM taktığımda sorun yaşar mıyım? 330 Lira bütçem var sıfır alma şansım yok. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Aynı RAM'i takıp sorun yaşanlarda var tamamen farklı 2 RAM takıp mis gibi kullananda. Ben önermiyorum ama eğer zorunlu ise denemeye değer. Muhtemelen CL14 olan RAM kendini CL15 olana adapte edecektir.

Aynı RAM'i takıp sorun yaşanlarda var tamamen farklı 2 RAM takıp mis gibi kullananda. Ben önermiyorum ama eğer zorunlu ise denemeye değer. Muhtemelen CL14 olan RAM kendini CL15 olana adapte edecektir.
Adaptasyon? Kaktüs mü bu yahu? Böyle bir şey var mı?
CL değeri önemlidir. Sorunları en aza indirmek için bire bir aynı CL değerinde Ram kullanmalısınız.

Uyumluluk demek istedim. Yani CL14 olan CL15 olarak çalışacaktır.
Bu dediğiniz MHz için geçerli.
CL değeri konusunda böyle bir şey yok diye biliyorum. Mantık olarak da böyle düşünüyorum.
Sorunları en aza indirmek için aynı CL değerinde Ram kullanılmalı. Konu sahibi de bunu sormuş. Bence sorun olur.
Yanlış biliyorsam açıklar mısınız?

Bu dediğiniz MHz için geçerli.
CL değeri konusunda böyle bir şey yok diye biliyorum. Mantık olarak da böyle düşünüyorum.
Sorunları en aza indirmek için aynı CL değerinde Ram kullanılmalı. Konu sahibi de bunu sormuş. Bence sorun olur.
Yanlış biliyorsam açıklar mısınız?
Aslında dediğin doğru olabilir. Ben böyle biliyorum.

Şöyle yapmaya karar verdim dün bilgisayarcıda 2666MHz 4 GB RAM buldum. Bilgisayarıma taktım benim RAM'im CL 16'ya taktığımız RAM'de 2133MHz'e düştü ve çalıştı. Bir süre oyunda test ettik zorladık kapanma ve buna benzer bir sorun yaşamadık. Şimdi 3200MHz HyperX Fury 8 GB RAM almaya karar verdim. Daha sonra eskisini anakart ile birlikte satıp daha yüksek MHz'de çalışan bir anakart ve aynı RAM'den bir tane daha almayı düşünüyorum. İlginiz için teşekkürler.

Konu kapanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı