CL16-CL18 RAM RGB farkına değer mi?

Mr.BT

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
anakart: asusu prime b550m-a wifi ii
CPU: r5 5600
CPU Cooler: Darkflash Twıster DX240 V2.6 240MM sıvı soğutma
GPU: rtx 4060
m2(1): kington fury renegade 1TB 7300MB/S - 6000MB/S
m2(2):TwinMOS 512GB 3600/3250
Kasa: darkflash dlx-21 mesh siyah
Meslek
öğrenci
Arkadaşlar RAM'lerde kararsız kaldım.
İki seçeneğim var ikisi de 3600MHz fakat biri CL16 diğeri CL18 fiyatlar aynı fakat CL 16 olan RGB'siz.
Kasada da fanlar artı sıvı soğutmada RGB olacak. Yani RAM'leri de RGB almak niyetindeyim.
Sırf CL 16 diye RGB'siz alınır mı? Gerçekten değer mi yoksa çok küçük fark olduğundan RGB tercih etmeli miyim?

Zaten çok rezil değilse CL16 veya daha düşüğüne çekilebilir. Eğer kasanın görünüşüne önem veriyorsanız ve biraz uğraşırım derseniz, ışıklandırmalı alın. Üşenirim derseniz CL16 alabilirsiniz.
Gerçi aşırı fark edecek bir şey de değil.

Çift kanal kullanıyorum CL 16 alıp RGB'siz kullanacak kadar önemli ise 16 alabilirim ama RGB olsa da fena olmaz niyetindeyim.

Bence 16 olanı alın.

Az buçuk nem veriyorum ışıklandırma falan güzel olur gibi kasadada olacağından.
İlk kasam olcacağından RGB hoşuma gider diye düşünüyorum ama derseniz amaan sonradan sıkıyor boş ver CL16 olanı alayım.

Zaten çok rezil değilse CL16 veya daha düşüğüne çekilebilir. Eğer kasanın görünüşüne önem veriyorsanız ve biraz uğraşırım derseniz, ışıklandırmalı alın. Üşenirim derseniz CL16 alabilirsiniz.
Gerçi aşırı fark edecek bir şey de değil.

Evet kasama önem vereceğim. Aradaki fark önemli değilse o kadar ışıklandırmalı almak niyetindeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çift kanal kullanıyorum CL 16 alıp RGB'siz kullanacak kadar önemli ise 16 alabilirim ama RGB olsa da fena olmaz niyetindeyim.

Az buçuk nem veriyorum ışıklandırma falan güzel olur gibi kasadada olacağından.
İlk kasam olcacağından RGB hoşuma gider diye düşünüyorum ama derseniz amaan sonradam sıkıyor boş ver CL16 olanı alayım.
Sıkmaz. CL18 ile 16 arasında ahım şahım herkesin fark edebileceği farklar olmaz muhtemelen.

Hayırlı olsun hocam.

Teşekkür ederim ilgilenen herkese. Kararım CL18 RGB'dir :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı