Çözüldü CL17 RAM'i CL19 ile değiştirmek mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Elptra203

Hectopat
Merhaba şu linkte Lenovo IdeaPad L340 81lk 15ırh bilgisayarıma uygun bir RAM bulunuyor Amazon.com

Ama Trendyol'dan CL19 ve 2666MHz adama sordum bilgisayarıma olur mu diye ve o olur dedi. Kısacası iki RAM'de olur ama asıl konu hangisini almalıyım? Ekteki bilgiler şu anki bilgisayarımın RAM bilgileri.

Dosya Ekleri

• IMG_20240225_041051.jpg
    IMG_20240225_041051.jpg
    174,4 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20240225_041045.jpg
    IMG_20240225_041045.jpg
    223,9 KB · Görüntüleme: 19
Çözüm
Konu başlığına cevap mümkündür fakat sizdeki takılı RAM şu an CL19 2666 MHz, CL17 2400 MHz yerine direkt aynı RAM'i veya aynı değerlerde düzgün bir RAM almanızı öneririm.
Gömülü RAM yok cihazda. Takılı olan RAM'in koduna da baktım, 8 GB gözüküyor. Memory kısmında da 8 GB yazıyor, SPD kısmında gözüken RAM'den başka RAM olmaması gerek.

Gömülü RAM yok cihazda. Takılı olan RAM'in koduna baktım, 8 GB gözüküyor. Memory kısmında da 8 GB yazıyor, SPD kısmında gözüken RAM'den başka RAM olmaması gerek.
SPD kısmında gözüken RAM gömülü de olabilir.

Gömülü olduğunda şu timings table yerindeki değerler gözükmüyor, öyle biliyorum.

Yok tüm bilgiler gözükmez direkt ama bu modelde gömülü olup CPU-Z'nin raporladığı duruma rastladım. Kasayı açıp bakmak daha garanti, lehimli değilse tek slot alır.

Yok tüm bilgiler gözükmez direkt ama bu modelde gömülü olup CPU-Z'nin raporladığı duruma rastladım. Kasayı açıp bakmak daha garanti, lehimli değilse tek slot alır.

8 GB Single channel demişler burada. Doğrudur herhalde.

@Elptra203 Kasayı açıp baksan daha garanti. Onboard gelip tek slotu boş olan versiyonu da var onun.
Tek slot hocam ama lenovo sitesinde öyle yazıyordu kafa karıştırıcı olay

8 GB Single channel demişler burada. Doğrudur herhalde.
Doğrudur hocam

Tek slot var hocam benim kafamın karıştığı olay lenovonun sitesindeki bilgiler

@Elptra203 Tek slot olduğuna eminsen direkt 16 GB alabilirsin o zaman, dikkat etmen gereken bir durum yok onda uyumluluk olarak.
Anladım hocam teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı