CL9 1600 MHz RAM mi CL10 2400 MHz RAM mi?

Çalışmaz mavi ekran hatası verir muhtemelen. Özellikle yeni nesil anakartlar daha seçici ram konusunda.
Dual ram alıp kullanın. CL zamanla ile alakalı, CL değeri ne kadar düşükse o kadar performanslı olur. Bu arada 1.5V olmasına dikkat edin. 1.65V ile 2133 CL9 ram'de var piyasada ama önermiyorum sorun yaşadım ben.
RAM' in üstünde bulunan 1.65V ve 1.5V değerleri ne işe yarıyor? Arasında ne fark var?

Cl9 2133Mhz yeterli olur ama ben hız isterim dersen 2400Mhz' den şaşma. Cl değeri arkadaşların dediği gibi düşük olursa o kadar iyi tabiki fiyatına göre alacağın için aralarından hangisi daha ucuz ise onu al. Cl10 oyunda sana bir şey kaybettirmez ama render ile uğraşıyorsan Cl9 en iyi seçim olacaktır.

CAS latency değeri bazı FPS'lerde saniye başına alacağın en düşük kare sayısına etki eder. Onun dışında ortalama veya maksimum kare sayısında hatrı sayılır bir fark olmaz.

Frekans değerini Anakart ve İşlemci'nin de desteklemesi lazım. O yüzden 2400 MHZ takman pek bir anlam ifade etmeyebilir.

CAS latency değeri bazı FPS'lerde saniye başına alacağın en düşük kare sayısına etki eder. Onun dışında ortalama veya maksimum kare sayısında hatrı sayılır bir fark olmaz.

Frekans değerini Anakart ve İşlemci'nin de desteklemesi lazım. O yüzden 2400 MHZ takman pek bir anlam ifade etmeyebilir.
AMD A10 7700 ve 2400mhz destekleyen bir anakart kullanmak istiyorum. Ekran kartı kullanmayacağım için RAM önemliymiş bana önerebileceğin bir RAM varmı.

Beyler Bi Yardımcı Olursanız Sistem:
i7 4790k
z97 gaming 7 Msı
Msı gtx970
KAsa soğutma ssd tb hersey belli sorucağım şu Ram 16 mı 2x8 yoksa 2x4 8 mi ama 5 6 sene yeni sistem alamam . Birde 1600Mhz mi yoksa 2400 mhz mi

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı