CL9 ve CL11 RAM Bellek birlikte çalışıyor mu?

İyi o zaman dediğiniz mantıkla bunca kişi dual channel ram alacakken aynı CL sürelerine sahip ram almasınlar birini düşük diğerini yüksek alsınlar. Düşük olan nasılsa yüksek olana uyum sağlayacak. Tebrikler..
CL değerinin yüksek olması kötü bir şey. Ama o arkadaş hala demek istediğimi anlamadı sanırım. CL değerleri değişmez sadece Frekans değişir.

İyi o zaman dediğiniz mantıkla bunca kişi dual channel ram alacakken aynı CL sürelerine sahip ram almasınlar birini düşük diğerini yüksek alsınlar. Düşük olan nasılsa yüksek olana uyum sağlayacak. Tebrikler..
Arkadaşlar anlamamakta hala ısrar ediyorsunuz. Ben arkadaşa farklı CL RAM almasını önermedim zaten sorunsuz bir şekilde çalışacağını söylüyorum ve bundan da eminim. RAM alınırken aynı model marka olması tabii daha iyidir fakat hala konuyu farklı yere çekmeye çalışıyorsunuz. Ben de zaten kesinlike farklı CL RAM'ler kullanılmalı dedim ya... Size de tebrikler.
CL değerinin yüksek olması kötü bir şey. Ama o arkadaş hala demek istediğimi anlamadı sanırım. CL değerleri değişmez sadece Frekans değişir.
Sizi ben anladım fakat siz hala benim dediğimi kabul etmemeye çalışıyorsunuz. CL değerleri yükselebiliyor ki bu konuda forumda eski bir sürü mesaj var.
screenshot_1-jpg.321129

Screenshot_2.jpg

Screenshot_3.jpg

Bu attıklarıma da bakarsanız anlarsınız. RAM'ler uygun profillerde -genellikle otomatik olarak ayarlanıyor- aynı CL değerlerine yükseltiliyor ve çalışması sağlanıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    55,7 KB · Görüntüleme: 468
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı