Rehber Clash Royale'de 5000-6000 kupa arası dikkat edilmesi gerekenler

467838

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Türkiye, Konya
Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz ki Clash Royale adlı mobil oyunda 5000-6000 kupa arasında gerek seviyeden dolayı gerekse barzo oyunculardan dolayı çok takılıyoruz. Bunu önlemek için bazı taktikler vereceğim size.

1. taktiğimiz barzo oyunculara karşı uygun bir deste yapmak.
Biliyorsunuz ki elit barbar kartı çok güçlü ve şu an 10. seviye kişilerde bile maksimum seviyede. Bunu köprü başından bıraktıklarında durdurmak neredeyse imkansız ama 2 kart hariç. Bu kartlardan 1.si mega şövalye, 2.si ise pekka (valkür de tutabilir ama yanına havai fişekçi gibi destek kartları da lazım özellikle valkürünüz 11-12 seviye değilse destek kart ile de tutamayabilirsiniz.). Elit barbarı bu dediğim yöntemler ile tutabilirsiniz.

2. taktiğimiz balon oyuncularına karşı bir deste yapmak.
Biliyorsunuz ki balon adlı kart 15 seviye ise bir de öfke veya dondurma ile kullanılıyorsa durdurmak çok zor. En az 1 tane vuruyor. Bunun için destemize kule almak çok mantıklı bir fikir olabilir. Benim önereceğim kule Tesla çünkü hem hasarı yüksek hem de doğru yere attığınız zaman 2 kule de görür ve canı çok hızlı azalır. Eğer rakip dondurma atarsa da kartopu, alev topu gibi kartlar atarak balonu geri ittirebilir ya da öldürebilirsiniz. Onun dışında mega minyon ya da minyonlar da balonu durdurmak için yeterli ama dondurma atarsa yapacak pek bir şeyiniz yok gibi duruyor.

3. taktiğimiz doğru iksir kullanımı.
Şimdi biliyorsunuz ki kartlarımızı oyundaki biriken iksirimizle atıyoruz ve bazen iksirimizi düzensiz kullandığımızda tersten bir saldırı yapıldığında kulemizi çok yüksek ihtimalle kaybediyoruz. Bunu önlemek için yapabilecek pek bir şeyiniz yok ama verebileceğim tavsiyelerden biri rakibin iksirini düzensizce harcamasını beklemeniz ve sizin saldırmanız. İlk saldırıyı daima rakip yapsın böylelikle savunup ardından saldırabilirsiniz. Bir diğer önerim ise ucuz deste oynamanız.

4. taktiğimiz doğru desteyi yapabilmek.
Öncelikle destenizde havaya vuran en az iki kart olması gerekiyor çünkü yukarıda da anlattığım gibi balon kartı bu kupalarda genellikle maksimum seviye oluyor ve çok kullanılıyor. Bu kartlar için benim önerim elektro büyücü ve cellat/büyücü olacaktır. Diğer dikkat edilmesi gereken şey tank seçimi. Biliyorsunuz oyunda saldırı yapmak çok önemli bunu içinde tank çok önemli. Benim önerebileceğim bazı tank kartları (saldırı kartı da diyebilirsiniz) mega şövalye (hem elit barbar için anti hem de güzel bir tank) pekka, valkür ve dev. Bu kartlar ile hem güzel saldırı başlatabilirsiniz hem de güzel komblar bulabilirsiniz. Diğer husus savunma kartı bu kartlar için önerebileceğim kartlar genellikle çoklu kartlar. Mesela iskelet ordusu, yarasalar, minyonlar. Genellikle oklar, çarpma veya tomruğa ölüyorlar ama rakipte çarpma kartı yoksa oklar veya tomruk kartı gelene kadar gayet güzel bir hasar vermiş oluyorsunuz saldıran karta. Ayrıca size ufak bir tüyor, iskelet ordusu kullanıyorsanız prefire (tahmin) tomruklardan korunmak için orduyu ortaya doğru atın. Bunun dışında daha bir sürü savunma kartı var fakat bunlar sizin tercihinize kalmış. Diğer husus ise büyüler. Büyü seçimi oyunun kaderini çok önemli derecede etkileyebilir mesela siz saldırdınız ama rakip iskelet ordusu attı, panik yapmanıza gerek yok çünkü oklar kartı tam bu iş için. Benim önereceğim büyü kartları oklar ve alev topu olacaktır. Oklar hem çarpmaya göre daha fazla hasar vuruyor hem de havai fişekçi, prenses gibi kartları tek atabiliyor. Alev topu kartı ise büyücü, cadı gibi kartlar için. Diğer ve son değineceğim husus da kule seçimi. Destenizde bence en az bir tane kule olmalı çünkü elektro dev, binici gibi kartları böylelikle çok rahat durdurabilirsiniz. Benim önerim felaket kulesi veya Tesla.
Daha bir sürü verebileceğim taktik var fakat konuyu fazla uzatmak istemiyorum belki 2. bir konu açabilirim. Aşağıda size verebileceğim bazı öneri desteler mevcut. İyi forumlar.
Bazı ağır deste önerilerim:

1646987492603.png

1646987578577.png

Bazı meta destesi önerilerim:

1646987618371.png

(Evet bu yukarıdaki deste biraz barzo :D)

1646987653759.png

Troll deste önerim:

1646987702788.png

Sizlerden gelen öneriler:

@Vexina arkadaşımızın destesi:

1646989255419.png

@UserHakan arkadaşımızın destesi:
İskelet ordusu.
Büyücü.
Mızraklı goblinler.
Prens.
Balon.
Elektro büyücü.
Dev.
Mega şövalye.

@Burak Mataraci arkadaşımızın destesi:

1646989484481.png

@Nounie arkadaşımızın destesi:

1646989560335.png

Son düzenleme:
Bu desteyide kullanabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 96B8F0BE-2C9B-4764-B5D2-9E350AF261E5.jpeg
    96B8F0BE-2C9B-4764-B5D2-9E350AF261E5.jpeg
    216,7 KB · Görüntüleme: 217
Arkadaşlar şimdi bir deste önereceğim ve kullanmanızı tavsiye ediyorum;

İskelet Ordusu
Büyücü
Mızraklı Goblinler (Seviyesi yüksek olursa tadından yenmez)
Prens (Vazgeçilmez)
Balon
Elektro Büyücü
Dev (İsteğe Kalmış)
Mega Şövalye

Yeni konular

Geri
Yukarı