Classroom of the Elite tahmini kaç sezonda biter?

Razor_110

Kilopat
Daha fazla  
Manga işlerinden pek anlamıyorum. Classroom of the Elite 2. sezonunu bitirdim 3. sezonun çıkmasını bekliyorum. 2.sezon kaçıncı cilte denk geliyor? Toplam manga kaç cilt ve anime tahmini kaçıncı sezonda final verir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Classroom of the Elite öncelikle aslen bir manga değil, light novel serisi.

2.sezon kaçıncı cilte denk geliyor?

2.sezon anime 4-7.5 cilt arası adapte ediyor. Eğer kaldığınız yerden okumaya başlayacaksanız 8'den başlayabilirsiniz fakat güncelde olan birisi olarak kesinlikle en azından anime ilk sezonun bittiği yerden yani 4. cildin başından başlamanızı öneririm. Zira evet 2. sezon anime LN'i okumayan birisi için gayet güzel olabilir fakat animede gerçekten fazla şey atladılar. Okumanızı kesinlikle öneririm.

Toplam manga kaç cilt ve anime tahmini kaçıncı sezonda final verir?

Daha kolay anlatmak için:
Classroom of the Elite Light Novel güncel olarak çıkmış ciltler,
Year 1

Light novel volume 1
Light novel volume 2
Light novel volume 3
Light novel volume 4
Light novel volume 4.5
Light novel volume 5
Light novel volume 6
Light novel volume 7
Light novel volume 7.5
Light novel volume 8
Light novel volume 9
Light novel volume 10.
Light novel volume 11.
Light novel volume 11.5

Year 2

Light novel 2nd year volume 1
Light novel 2nd year volume 2
Light novel 2nd year volume 3
Light novel 2nd year volume 4
Light novel 2nd year volume 4.5
Light novel 2nd year volume 5
Light novel 2nd year volume 6
Light novel 2nd year volume 7
Light novel 2nd year volume 8
Light novel 2nd year volume 9
Light novel 2nd year volume 9.5
Seri şu anda light novel 2. yıl cilt 9.5'da ve halen devam etmekte. 2. yıl 2020 Ocak ayında başladı ve artık yavaş yavaş serinin 2. yılının da sonuna geldiğini düşünürsek 1.5 - 2 yıla classroom of the Elite LN 2. yılın biteceğini düşünüyorum. Şu anda ilk yıl cilt 7.5'a kadar anime edildi ve daha 3. yılında olacağını hesap edersek serinin ne zaman final yapacağını ve üstüne anime adaptasyonunun ne zaman yapılabileceğini siz düşünün :). Ben en azından LN finaline 4.5-5 yıl, anime finaline ise kafadan en az 7-8 yıl diyorum.

Anladım, çok sağ olun. Ln'yi okumak istemiyordum ama animeler bu hızda çıktığı sürece ln okuyacağım gibi. Yoksa bekle bekle seriyi unuturum.

@Razor_110, Hocam Türkçe çevirisi var ve gayet iyi çevrilmişti. Site linki atarsam linki silinir fakat Google'da arattığınız an karşınıza çıkıyor zaten. Light novel'a olan ön yargımı bile bu Classroom of the Elite çevirisi ile kırmıştım. En azından bir denemenizi öneririm. Belki seversiniz :D.

COTE bir roman aslında. Animesi de romanına reklam olsun diye çıkmış. Animesini izledikten sonra baştan romanı okudum animeye eklemedikleri o kadar çok şey vardı ki. En basiti:
Mesela finaldeki dövüş sahnesinde mavili kızı nazikçe bayıltan sayın ayakonojimiz romanında kızı boynundan tutup yere yapıştırıyor ve öyle bayıltıyor.
Eklenmeyen veya sansürlenen çok sahne var.

Yeni konular

Geri
Yukarı