Claw grip tutuş nasıl oluyor?

batuhan_n

Decipat
Claw grip tutuş nasıl oluyor? Baş parmak, işaret parmağı, orta parmak, yüzük parmağı ve serçe parmak mousenin neresinde oluyor? Claw grip tutuşa geçmek istiyorum.

Alıştığın yöntemden geçmek çok zor olur. Sırf bazı pro oyuncular öyle oynuyor diye onlara benzemeye çalışma eğer amacın buysa.

1607601721679.png

Baş parmağın ile farenin solunu sarıyorsun, işaret ve ortak parmağı açılı tutarak sol ve sağ click'e koyuyorsun, diğer iki parmağınla da farenin sağ tarafını sarıyorsun.

Benim tutuş stilim PC kullanmaya başladığımdan beri bu şekilde ve claw grip tipine giriyor olması lazım anladığım kadarıyla :D

757056585.png

Alıştığın yöntemden geçmek çok zor olur. Sırf bazı pro oyuncular öyle oynuyor diye onlara benzemeye çalışma eğer amacın buysa.
Amacım öyle değil. 2 ay önce Palm gripten claw grip tutuşa geçmeyi düşünmüştüm. Ama claw grip tutuşu yanlış anlayıp biraz hatalısına geçtim. Yani kısa sürede alışabiliyorum.

Baş parmağın ile farenin solunu sarıyorsun, işaret ve ortak parmağı açılı tutarak sol ve sağ click'e koyuyorsun, diğer iki parmağınla da farenin sağ tarafını sarıyorsun.

Benim tutuş stilim PC kullanmaya başladığımdan beri bu şekilde ve claw grip tipine giriyor olması lazım anladığım kadarıyla :D

Eki Görüntüle 773541
Vay be küçükken minecraft'ta jitter click yapmaya çalışırken claw grip yapıyormuşuz meğer.

Eki Görüntüle 773541
Peki tekerleği döndürürken hangi parmağımızı koyuyoruz?

Peki tekerleği döndürürken hangi parmağımızı koyuyoruz?
Ben tekerleği işaret parmağımla kontrol ediyorum. Resme bakınca benim tutuşuma en benzeyeni Claw tip geldi. En iyisi alışılan şekilde kullanmak, kas hafızası önem arz ediyor.

Ben tekerleği işaret parmağımla kontrol ediyorum. Resme bakınca benim tutuşuma en benzeyeni Claw tip geldi. En iyisi alışılan şekilde kullanmak, kas hafızası önem arz ediyor.
1 haftada hemen alışıyorum ben. Aslında ben Palm grip tutuştan Claw grip sanıp farklı bir tutuşa geçmiştim ve zorluk yaşatıyordu. O yüzden tam anlamıyla Claw grip tutuşa geçmeye karar verdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı