Clio 5 aracı ara sıra zorlamak araca zarar verir mi?

nwc00

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 1.0TCe 100bg Clio 5 kullanicisiyim, araci ara ara zorladigim oluyor sanziman 5900'e kadar dayiyor deviri ama ama uzun sure zorlamiyorum, 20 saniye falandir. Bunu araca ara sira yapmamin herhangi zarari var midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yağ sıcaklığını her araç göstermeyebilir, motor sıcaklığı daha erken çıkar genelde. Yokuş aşağı sürmüyorsan 5-10 dakikalık sürüşte yağ ısınmaya başlar.
Genelde sabahlari ilk kontakta yapmam ve ilk marstan sonra bir en az 20 dk beklerim devirli kullanmak icin.

Çok iyi oluyor vallahi hocam.
Hocam bir an spor arac kullaniyor hissi aliyorum o sesle 😀😀

Devamlı yapmak her gün uzun uzun gazlamak tabii ki ömrünü kısaltır. Arada sırada sıkıştırmayla hiçbir şey olmaz. Yani onu yapmamak eskimesin diye kullanmamakla aynı :)

Hocam zaten 11.5'in altina dusuremiyorum bare zorlayayim da oyle yaksin 😀😀

Ne 11.5 mu hocam bu içiyor resmen. 1.9 TDI stage 1'li Jetta bile 4.5 litre yakıyor.

Ne 11.5 mu hocam bu içiyor resmen. 1.9 TDI stage 1'li Jetta bile 4.5 litre yakıyor.
Hocam biraz arastirdim surekli dur kalk yapilan yollarda gidiyorum o yuzden normal gibi duruyor 13.2 yakan var yeni 90bg modelleri ile ama yine de cok yakiyor. Uzun yolda 4.5 gordum.

11.5 nasıl yakıyorsunuz ya :D çok fazla değil mi?
Hocam guncel genelde 12.4 oluyor ama tabii arada zorlayinca biraz daha sakin kullandigimda en az 11.5 goruyorum o da minimum deger ama genelde E5e bile cok cikmiyorum surekli dur kalk dur kalk gidiyorum. Trafikteyken sifirlarsam 16.8 ile gidiyorum 😀

Hocam biraz arastirdim surekli dur kalk yapilan yollarda gidiyorum o yuzden normal gibi duruyor 13.2 yakan var yeni 90bg modelleri ile ama yine de cok yakiyor. Uzun yolda 4.5 gordum.

Vallahi helal olsun bu kadar yaktırmanıza😂

Yeni konular

Geri
Yukarı