CLOCK WATCHDOG TIMEOUT Memtest86 Sonucu

FFrozn

Hectopat
Daha fazla  
Bir kaç gün önce yeni sistem topladım. Bütün parçaları düzgünce kasaya yerleştirdim. RAM'ler en son geldi ve onları da kasaya yerleştirip bilgisayarı çalıştırdım. Windows kurulumunu tamamladım, sonrasında yaklaşık 5 dk. da bir CLOCK WATCHDOG TIMEOUT adlı mavi ekran hatası almaya başladım. Bu hatanın 5 dk. da bir gelmesinden dolayı Windows güncellemelerini yapamıyorum. Ekran kartı sürücüsünü de kuramıyorum aynı şekilde. BIOS güncellemedim. Direkt olarak yaptığım Memtest86 indirip RAM'leri kontrol etmek oldu ve sonuç aşağıda göründüğü gibi.

Memtest sonucundan sadece RAM'lerin sıkıntılı olduğunu görebiliyorsak - yani CPU taraflı bir hata vs değilse bu (yanında CPU falan yazıyor kavrayamadım tam olarak) - RAM'ler ölü görünüyor. Düşünceleriniz neler? RAM'ler gerçekten ölü diyebilir miyiz? Hepsiburada'dan geri iade başlattım bile ama tam olarak emin olmak istiyorum.

BIOS güncellemememden dolayı böyle hata verdiğini pek sanmıyorum ama yine de bilginize ihtiyacım var.
Ek olarak, RAM'ler A2 ve B2 slotlarına takılı.

111.jpg

Sistem:
  • MSI X370 Gaming Pro
  • Amd Ryzen 5 1600
  • Silverstone Strider 700W
  • GTX 1060 E. Kartı
  • Corsair Vengeance 16GB 3000Mhz
  • Samsung 960 Evo 250GB
  • Seagate Barracuda 1TB

Bugün (5.10.2017), RAM'leri tek tek takarak 30-35 dk kadar test ettim. İkisinde de sıkıntı çıkmadı, sonra ikisini birlikte A2 ve B2'ye takarak denedim. Bir tane bile hata vermedi. Ancak Windows'a girdiğimde hala mavi ekran hatasını alıyorum. Hatanın hemen ardından bir kere daha test ettim yine bir şey yok. Bu hatanın da tonla nedeni var görünüyor. Sürücülerin güncel olmaması, windows'un güncel olmaması... Windows güncellememe bile izin vermiyor ki bu hata nasıl windows'u güncelleyebileceğim?!

Bir yol haritası çizecek, bu hatayla daha önce karşılaşan yok mu? Özellikle de yeni sisteme UEFI Windows kurup bu hatayı alan başka bir insan evladı yok mudur arkadaş?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı