RX 590 Memory Clock ve Core Clock Kaçta Olmalıdır?

BerkayKayrak

Centipat
Sapphire RX590 Radeon ekran kartım Fortnite GTA 5 gibi oyunlarda 80 81 dereceye kadar çıkabiliyor sizce normal midir? Ve Core clock, memory clock ve fan Speed kaç olmalıdır bu işlerden çok anlamıyorum o yüzden sormak istedim
2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Core clock ve memory clock gibi ayarları ellemeyin. Sıcaklık düşürmek istiyorsanız fanın devrini arttırın yada Undervolt yapın.

Core clock ve memory clock gibi ayarlara ellemeyin. Sıcaklık düşürmek istiyorsanız fanın devrini arttırın yada Undervolt yapın.
Hocam Undervolt -100Mv indirmedikçe 1derece oynar en fazla. Fan Devrini Wattman'dan ayarlamak en mantıklısı ben de RX 570 Nitro+ 4G ile 74Derecede 900RPM'de çalışıyordu. 1500 yaptım sessiz ve serin şuan :)

Undervolt biraz deneme işi bazen sıcaklığa çok etkisi oluyor. Tabii 2.yöntem özel fan profili oluşturmak. 2 side etkili olur.

Undervolt biraz deneme işi bazen sıcaklığa çok etkisi oluyor. Tabii 2.yöntem özel fan profili oluşturmak. 2 side etkili olur.
Undervolt benim bildiğim ekran kartının ömrünü uzatmak ve geçen seneden bu yana %100 zam gelen elektrik faturamıza az yansıması için yapılan bir yöntem :) Tabii sıcaklığı da etkiler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı