"Clock_watchdog_timeout" mavi ekran hatası

Furkanzul83

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar, iyi çalışmalar, maddi durumum çok iyi olmadığı için 2.el eski bir sistem kurdum özellikleri şöyle:
FX 8120 işlemci.
16 GB 12800U DDR3 RAM.
GTX 960 2 GB ekran kartı.
Gigabyte M68MT-S2 anakart.
350W PSU.

Sistem bu şekilde sorunsuz çalışıyordu.

Anakart ve PSU değişikliği yaptım üzerine.
Gigabyte 970 G1 anakart ve 600W PSU taktım.

Fakat kurulumu yaptıktan sonra sürekli olarak mavi ekran hatası vermeye başladı.
CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT hatası veriyor.
Çözümünü bulamıyorum. Bu konu hakkında sizden yardım isteyecektim.

Minidump dosyanı paylaşırsan yardım edebiliriz.

@Furkanzul83

Minidump dosyanı paylaş. Üstte bıraktığım konuda nasıl paylaşacağın yazıyor.

Hocam güvenli modda açabildim 4 ad minidub dosyası vardı sadece 3 ünü mailime kopyalabildim 1 tanesi 0 byte olduğu için almadı başka bir bilgisayarda zipledim öyle yollayabilidim ayrıca ram testinide yaptım herhangi bir hata gözükmüyor forumda okuduğum kadarı ile sorun ekran kartında yada ankartta bir problem var bende emin olamadım

Logitech ile alakalı yazılımları silin. Galiba tam adı bu Logitech Gaming Framework.

Ekran kartı sürücünü güncelle.

En başta DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel WHQL imzalı sürücüyü indir.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Eğer tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyanı paylaş.

Hocam güvenli modda açabildim 4 ad minidub dosyası vardı sadece 3'ünü mailime kopyalabildim 1 tanesi 0 byte olduğu için almadı başka bir bilgisayarda zipledim öyle yollayabilidim ayrıca RAM testini de yaptım herhangi bir hata gözükmüyor forumda okuduğum kadarı ile sorun ekran kartında ya da ankartta bir problem var bende emin olamadım.

Ekran kartın nedir çünkü hem NVIDIA sürücüsü hem de AMD sürücüsü var.
amdkmafd.sys.
Nvlddmkm.

Ve şu an fark ettim Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı driverı kullanıyorsunuz ve ekran kartı driverınızı DDU ile kaldırın ve şimdi atacağım linkten indirin ve kurun.

Hocam iş yerinde idim gündüz şimdi gelip başladım ddu ile ekran kartı sürücüsünü sildim henüz drive ını yüklemedim ama sistem otomatik yükledi şuanda SFC/scannow u yapıyorum bunları güvenli modda yapıyorum

Hocam iş yerinde idim gündüz şimdi gelip başladım DDU ile ekran kartı sürücüsünü sildim henüz Drive'ını yüklemedim ama sistem otomatik yükledi şu anda SFC/scannow u yapıyorum bunları güvenli modda yapıyorum.

Yanlış olmuş otomatik indirilen driver genelde çok eski olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı