"CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT" mavi ekran hatası

Theodilas

Hectopat
Sistemim:
GTX970 ekran kartı,
Ryzen 5 5500 işlemci,
2x8 GB Corsair Vengeance 3200 MHz RAM,
256 GB SanDisk SSD,
1.5 TB HDD,
ASUS Prime B450 mk anakart.
Arkadaşlar dün Ryzen 5 2600 işlemciden Ryzen 5 5500 işlemciye geçtim. Geçene kadar doğru düzgün hiç mavi ekran aldığımı hatırlamıyorum. Önce BIOS'umu güzelce bir güncelledim. Daha sonra işlemciyi değiştirdim. Ondan sonra BIOS pilini çıkardım, yaklaşık bir dakika bekleyip yeniden taktım. Daha sonra BIOS'a girip BIOS'u da ne olur ne olmaz diyerekten resetledim. Sonra PC'yi açtım. Biraz deniyeyim dedim. Baktım mavi ekran veriyor. 5 veya 6 kere verdi. Dedim herhalde format atmam lazım. Formatta attım. Ve sonuç, sorun hala devam ediyor. Daha sonra dedim acaba işlemcide mi bir problem var. Stress testi yaptım. Oda temiz çıktı. Daha sonra dedim acaba RAM ile ilgili bir problem olabilir mi? Memtest86 ile onu da test ettim. O da temiz çıktı. Dedim belki ekran kartından olabilir. DDU ile driverı silip, internet bağlantısı olmadan yeniden yükledim. Ve sonuç hala aynı. Evet arkadaşlar ben sabahtan belli bir çare bulamadım. Alın size minidump dosyasının linkini bırakıyorum. Şimdiden yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı