ClockTuner ile AMD 3600 İşlemciyi 4.5Ghz de Kullanmak

Forcerecon

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar,

Dün Technopat'ta gördüm. AMD işlemciler için ClockTuner yayınlanmış. Bende bunu denemek istedim. Yaklaşık 17-18 tane test yaptı ve bilgisayarım için 1.25v 4.5Ghz hızı uygun gördü. Ben de uyguladım. Sonra Cinebeach testi yaptım. Normalde 3450 puan alırken 4070 gibi bir puan aldım. Sıcaklık maksimum 79 dereceyi gördü. Prime 95 testi yapmak istedim small modda fakat testi başlatır başlatmak kendini kapatıyor Prime 95 ama bilgisayarda herhangi bir kapanma veya resetleme yok. 2 sorum var Prime 95 neden kapanıyor? Diğer sorum da işlemciyi bu şekilde kullanmanın bir zararı olur mu?

Prime 95 Cinebench testinden daha ağır bir test. Cinebench testinde 79 görüyorsa muhtemelen sıcaklık yüzünden kapandı cihazınız.

Prime 95 Cinebench testinden daha ağır bir test. Cinebench testinde 79 görüyorsa muhtemelen sıcaklık yüzünden kapandı cihazınız.

Sıcaklık yüzünden olma imkanı yok çünkü daha testi başlatır başlatmaz 2. saniyede kapatıyor program kendini. Ayrıca sıvı soğutma var işlemcide.

Olay görüntüleycisinden kapandığı anda ne gibi şeyler olmuş kontrol edebilirsin.
Mavi ekran vermediği için bundan başka bir yol bilmiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı