Cloud Alpha için Ugreen ses kartı önerisi

Duyduğu ses yalnızca kulaklıkla değil preampler ile de alakalı. Piyasada bir çok tiz özelliği ile öne çıkan preamplar var ama düşük seviyede pek de etki etmez.

Şu an piyasadaki en pahalı sayılan tube preamplar, sese harmonik ekledikleri için karakter ve sıcaklık katarlar. Tiz netliği ya da frekans netliği diyelim; bu kulaklığın / hoparlörün özelliğidir.

Tamam da birader ben de aynısını dedim. Okusana önce benim dediğimi. Herkes kendini çok bilmiş sanıyor ama empati yok. Neden m audio air diye bir interface var? Tiz karakteristiğinden dolayı. Neden focusrite interfacelerde air seçeneği var? Hava olsun diye de yazı yazmayın. Adios.
Benim bahsettiğim tube preamplar; Hi-Fi sistemlerdir. Senin link verdiklerin ise Müzik prodüksiyonu kartları.

Profesyonel ses kartları ya da müzik prodüksiyonu için kullanılan, senin de linklerini paylaştığın ses kartları, sesi renklendirmeden vermek zorundadır. Eğer belli frekansları parlak / tiz/ bass verirlerse bu bir hata sayılır. Yapılacak işi sabote eder.

Bahsettiğin Ses kartlarındaki "Preamp"; ise mikrofon için kullanılıyor.
"AIR" ismi teknolojik bir çok alette olduğu gibi kullanım kolaylığını tanımlar. Mesela; "Mac AIR".
Onun "Sesi tizleştiren" bir özellik olduğu nerede yazıyor? Eğer öyle ise; söyleyelim de kimse kullanmasın bunları.

Son düzenleme:
Yani Creative seviyesi ses kartı almadıktan sonra ucuz yollu bir şey almam pek bir şey değiştirmez doğru mu? Kulaklığın ses seviyesinden memnunum bu arada.

Oyuncu kullanımları için tasarlanan ses kartlarında, üretici bu amaç için belli seviyeleri hassaslaştırabilir, boostlayabilir. Bu iş için ses kartına ihtiyacınız yok. Bir EQ size yeterli.
Şöyle bir eklenti deneyin PC de.
1686423165419.png

Oyuncu kullanımları için tasarlanan ses kartlarında, üretici bu amaç için belli seviyeleri hassaslaştırabilir, boostlayabilir. Bu iş için ses kartına ihtiyacınız yok. Bir EQ size yeterli.
Şöyle bir eklenti deneyin PC de.
Eki Görüntüle 1815627

1686469445381.png

Realtek'in ekolayzer ayarından yapamam mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı