Cloud Alpha S ile Discord'da Ses Kesiliyor

Ardneps

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, 2-3 gündür Cloud Alpha S kullanıyorum yaşadığım bir sorun için bu yazıyı yazma gereği duydum.
Discord'da herhangi bir sesli odaya girdiğimde 3-4 farklı sorunla karşılaşıyorum sorunlar şöyle:

1) Sesli odaya girdiğimde konuşan kişinin sesi ilk 4-5 saniye geliyor, ardından kesiliyor (Bekleyince geri gelmiyor.). Odadan 2-3 defa çık gir yapınca kısa süreliğine düzeliyor, ardından sorun kendini tekrarlıyor.

2) Sesli odaya girdiğimde konuşan kişinin sesi geliyor, kendimi 1 kere Discord'un sol alt kısmındaki tuş aracılığıyla sağırlaştırıp tekrar açtığımda ise ses kesiliyor (Bekleyince geri gelmiyor.). Odadan 2-3 defa çık gir yapınca tekrar düzeliyor ardından sorun kendini tekrarlıyor.

3) Sesli odaya girdiğimde konuşan kişinin sesi geliyor, o kişi kendini 1 kere susturup açınca/ben o kişiyi susturup açınca sesi kesiliyor (Bekleyince geri gelmiyor.). Odadan 1-2 defa çık gir yapınca tekrar düzeliyor fakat bu sorun da kendini tekrarlamaya devam ediyor.

Reddit'te aynı olmasa da benzer bir problem yaşayan birine (HyperX Resmi reddit sayfasında.) HyperX resmi hesabının verdiği yanıtı uyguladım, ses sürücülerini silip yükledim ve baştan başlattım bilgisayarımı, ardından ses ayarlarını tekrardan ayarladim fakat bir işe yaramadı.

HyperX Resmi Discord sunucusunda yardım almak için bunu söylediğimde başka uygulamalarda olmuyorsa sorun discorddadır dediler, başka uygulamalarda böyle bir sorun yaşamıyorum fakat başka bir kişinin daha önce böyle bir sorun yaşadığını daha önce görmemiştim, yabancı forumlara vs baktim fakat oralarda da bulamadım. (Üstte belirttiğim hariç.)

Ardından sorunun Discord'da olduğunu düşündüğüm için Discord'un ses sorunları ile ilgili olan dokümantasyonlarına baktım ve ordaki adımları uyguladım, hiçbiri çalışmadı. En son çare olarak Discord'un beta sürümünü (Discord PTB) indirmem gerektiği yazıyordu, onu indirince 1 gün boyunca sorunum çözüldü, ardından yine üstte belirttiğim sorunlar tekrarlamaya başladı.

Yardımcı olabilecek birisi çıkabilirse çok sevinirim, bu bütçede bir ürün alıp böyle sorunlar yaşamak beni biraz hayal kırıklığına uğrattı.
Sizce ürünü iade etmem daha mı iyi olur, onu da belirtirseniz çok sevinirim.

Ek olarak ses ayarlarım:

Dipnot: Discord'da yalnızca sesli kanallarda belirttiğim problemleri yaşadım; sağırlaştırma/susturma, odadan ayrılma, odaya katılma, discord içerisinde paylaşılan sesli içeriklerde vs. bu sorunları yaşamadım ve artı olarak ise Discord ses ayarlarında her türlü alternatifini denedim, en son kullandığım güncel ayar Default'ta kaldığı için öyle paylaşmak durumunda kaldım ve üstte belirttiğim bütün problemleri görsellerdeki ayarlarda yaşadım.

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-25_124419.png
    resim_2021-03-25_124419.png
    24,6 KB · Görüntüleme: 24
  • resim_2021-03-25_124447.png
    resim_2021-03-25_124447.png
    22,3 KB · Görüntüleme: 24
  • resim_2021-03-25_124540.png
    resim_2021-03-25_124540.png
    50,2 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular