Cloud Alpha ve Beyerdynamic 770 Pro için ses kartı önerisi

Godsume

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda kulaklık almak için konu açmıştım ama Cloud Alpha'nın kulaklık padleri değişiyor diye şimdilik bütçem oluşana kadar değişmeme kararı verdim, bunun yerine bu bütçeyi ses kartı veya Amp/DAC alarak ileriye yönelik yatırım yapmak istiyorum. Anakartımdaki PCI-e yuvasını ekran kartı kapatıyordu ama ses kartı için uzatma river (100TL gibi ucuz bir fiyata satılıyor) alıp onunla takabilirim diye düşünüyorum biraz zor gibi gözükse de denenebilir.

Aklımdaki ses kartı ve DAC'ler şöyle;

• Sound Blaster Z SE (1400 TL),
  • Syba Sonic (2400 TL)
  • Creative Sound Blaster X4 (2600 TL)
  • Fiio K3 Amp/Dac (2500 TL),
  • Audient EVO 4 (2300 TL)

Aslında geçen yıl K5 Pro almayı düşünüyordum. 2500 gibi fiyatlardaydı ama malum dolar enflasyon derken 5000 küsur olmuş bu da bütçemi aşıyor sadece ses kartı için, ama derseniz ki değer biraz daha bütçe elde edip K5 Pro al diye düşünmüyor da değilim.

Bütçem 2500-3500 TL arası.

SoundBlasterX G6 alın bence madem bütçe elde edebilirim diyorsunuz. Çoğu testte K5 Pro'ya kafa tuttuğunu söyleyenler vardı.

Yani bütçe elde edebilirim tabii ama bu bir ay sonraya sarkar, şimdi bir de aralarında 500 TL fark var, kafa tutmak ayrı K5 Pro ile yüksek performans almak farklı değil mi?

Bir de o bütçelere çıkmaya gerek var mı? Aslında fiyatı uygun olmasından dolayı aklım "Sound Blaster Z SE ve Fiio K3 " deydi ama daha sonra keşke üstüne koyup şunu alsaydım da demek istemiyorum örneğin K5 Pro, zamanında 2200 TL'ydi Amazon'da :)

Bu arada eklemeyi unutmuşum, evde 5+1 ses sistemim de var, hem kulaklıkta hem de ses sisteminde kullanırım diye düşünüyorum.

Yani bütçe elde edebilirim tabii ama bu bir ay sonraya sarkar, şimdi bir de aralarında 500 TL fark var, kafa tutmak ayrı K5 Pro ile yüksek performans almak farklı değil mi?

Bir de o bütçelere çıkmaya gerek var mı? Aslında fiyatı uygun olmasından dolayı aklım "Sound Blaster Z SE ve Fiio K3 " deydi ama daha sonra keşke üstüne koyup şunu alsaydım da demek istemiyorum örneğin K5 Pro, zamanında 2200 TL'ydi Amazon'da :)

Bu arada eklemeyi unutmuşum, evde 5+1 ses sistemim de var, hem kulaklıkta hem de ses sisteminde kullanırım diye düşünüyorum.
Kafa tutmaktan kastım hani geri kalır yanı yok demek istedim. (Benim deneyimleme şansım olmadı ama farklı kaynaklarda bunu söyleyen insanlar gördüm.)
Z SE iyi olur ses sisteminiz varsa.

Öyle aman aman bir ses sistemi değil, ufak çaplı Philips'in. Asıl alma amacım kulaklık olacak.

G6 fiyatına çıkmaya değer mi veya K5 Pro'ya, Yoksa Sound Blaster Z SE veya K3 yeterli midir dersiniz?

Öyle aman aman bir ses sistemi değil, ufak çaplı Philips'in. Asıl alma amacım kulaklık olacak.

G6 fiyatına çıkmaya değer mi veya K5 Pro'ya, Yoksa Sound Blaster Z SE veya K3 yeterli midir dersiniz?
Ses çözümleri tabiri caizse "evladiyeliktir". O yüzden bir kere alıp G6 veya K5 Pro almak daha isabetli olabilir.

Geri
Yukarı