Cloud internet var mı?

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Merhabalar. Kulağa tuhaf gelebilir belki ama Azerbaycan'da en çok yaşadığım sıkıntılardan biri internet sıkıntısı. Doğruyu söylemek gerekirse her seferinde internet hizmetlerini kullanıyorum mobilde. Yani buna da kontur gidiyor. Arkadaşlar konuyu şuna getirmek istiyorum aslında. Sanal bilgisayarlar kiralıyoruz diyelim. Sanal internet kiralamak mümkün mü peki?

Dostum sanal internet kiralayıp kullabilmek içinde internet gerekir diye düşünüyorum.

Merhabalar. Kulağa tuhaf gelebilir belki ama Azerbaycan'da en çok yaşadığım sıkıntılardan biri internet sıkıntısı. Doğruyu söylemek gerekirse her seferinde internet hizmetlerini kullanıyorum mobilde. Yani buna da kontur gidiyor. Arkadaşlar konuyu şuna getirmek istiyorum aslında. Sanal bilgisayarlar kiralıyoruz diyelim. Sanal internet kiralamak mümkün mü peki?
Sanal internet mümkün değildir ancak SpaceX Firması dünyanın etrafını uydularla çeviriyor, bu uydular tüm dünyaya internet sağlamak amacıyla tasarlanıyor. En son bildiğim kadarıyla ayda 68 uydu gönderiyorlardı hala devam ediyor mu emin değilim. Bulut internet mümkün olmasa da internet erişiminin çok daha kolay olacağı yakın gelecek için biliniyor.

Dostum sanal internet kiralayıp kullabilmek içinde internet gerekir diye düşünüyorum.
Mantıken öyle olması gerekiyor. Sanal bilgisayar için bağlantı gerekiyor. Sanal internet çok saçma olurdu zaten. Onun için bağlantının hızlı olması gerekiyor ve sen zaten bağlantın yavaş diye alıyorsun 🤔

Geri
Yukarı