Cloud.mail.ru Exploit virüsü

Cpt_slayer

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 5-6 günden beri cloud.mail.ru sitesine her girişimde virüs tespit ediliyor. Kullandığım antivirüs programı AVG İnternet Security 2016 Business Edition.

virüs.JPG

Virüs hakkında bilgi: http://www.avgthreatlabs.com/tr-tr/...VRFdFQi03NDg3XzQyLjIwMTcwNDI1MTIxMi9tYWluLmpz

Sizce bu ne anlama geliyor.

Ben cloudmail.ru'yu hep kullanıyorum ve hiçbir şey olmadı. İstersen siteye girince virüs programını kapat.

Zaten bu yeni oldu ben 2 seneden beri AVG internet security kullanıyorum. Hiç bir zaman hata vermemişti. 3 günden beri virüs tespit ediyor. Bilgisayarına zarar vermemesi orada virüs olmadığı anlamına gelmez bende bilirim antivirüsü kapatıp girmeyi asıl sorun neden virüs tespit ediyor olay bu. Tepit edilen virüs zaten hissedilmeyen bir virüs.

Antivirüsler bazenleri yanlış tespit yapabiliyorlar. Yine de dikkatli olmak lazım.
Yanlış olma ihtimalide olabilir. Bulduğu virüs yenilir yutulur türden değil cloud.mail.ru sitesine ait main.js dosyasında Exploit virüsü buldu. Kendi kendini kopyalayıp sistemi yağmalayan türden en azından trojan değil.

Zaten ilk olarak oraya baktım. Taramaların arasında AVG bulamadım temiz diyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı