Cloudflare CAPTCHA hangisi seçilmeli?

Makaleler
10
Yer
Birleşik Krallık, Londra
Daha fazla  
Siteme Cloudflare turnstile ekliyordum, sizce hangisi en mantıklısı?

1687215057591.png

turnstile_gif.gif

Son düzenleyen: Moderatör:
Managed kısmında kullanıcı manuel olarak doğrulama yapıp siteye erişmesi gerekiyor. Non-interactive kısmında ise kullanıcı yine doğrulama kısmını görüyor fakat hiç bir şey yapmadan CF otomatik olarak kontrol ederek yönlendirmesini sağlıyor. O yüzden Non-interactive kullanımı son kullanıcı için daha sağlıklı ve rahat olabilir, zor durumlarda manuel doğrulamayı açabilirsiniz.

Managed kısmında kullanıcı manuel olarak doğrulama yapıp siteye erişmesi gerekiyor. Non-interactive kısmında ise kullanıcı yine doğrulama kısmını görüyor fakat hiç bir şey yapmadan CF otomatik olarak kontrol ederek yönlendirmesini sağlıyor. O yüzden Non-interactive kullanımı son kullanıcı için daha sağlıklı ve rahat olabilir, zor durumlarda manuel doğrulamayı açabilirsiniz.
Managed seçtim fakat otomatik olarak doğruluyor. Bu siteye kayıt olurken ki robot doğrulaması hocam.

Managed seçtim fakat otomatik olarak doğruluyor. Bu siteye kayıt olurken ki robot doğrulaması hocam.

Seçeneklerin altında ne oldukları basit bir çeviriyle anlaşılıyor aslında. İlk seçenek, @Noxy arkadaşın dediği gibi çalışıyor fakat ek bir durum var. Cloudflare otomatik olarak öncesinde kullanıcının verilerini inceliyor, gerek görürse manuel checkbox sunuyor. Gerek görmezse ya 2. ya da 3. gibi davranıyor.

Yani ikisi de aynı mantıkla çalışır. Sadece ilkinde kullanıcı çerez temizliği, ip değişikliği gibi fingerprint temizleyen işlemler ya da şüpheli eylemler yapana kadar tekrardan checkbox sormaz. İkincide ise hiç checkbox sormadan algoritma kendisi karar verir bot olup olmadığına. Bazen kullanıcı loop'a girebiliyor ama ikinci yöntemde, anti-tracker vs. gibi fingerprint gizleyen programlar kullanınca.

Hocam invisible yapın ya sahibinden gibi her girişte kutuya tıklattırıp insanları kanser etmeyin.
Botlar ve saldırganlardan dolayı data base patladıktan sonra gelemeyen pişmanlık hissi.

Yeni konular

Geri
Yukarı